Anasayfa » Medya Haberleri » MHP belediye başkan adayları son dakika açıklandı!

MHP belediye başkan adayları son dakika açıklandı!

MHP belediye başkan adayları son dakika açıklandı!

Tarih :
MHP belediye başkan adayları son dakika açıklandı!
Türkiye erkene alınmazsa Mart 2019'da mahalli yerel seçimler için sandık başına gidecek. 24 Haziran seçimlerinde AK Parti ile MHP Cumhur İttifakını yapmış sandıktan da zaferle çıkmıştı. 24 Haziran'da olduğu gibi yerel seçimlerde de Cumhur İttifakının devam etmesi için iki parti görüşmelere başladı. AK Parti-MHP ittifakı yapılacak mı merak konusu olurken, diğer yandan MHP Mersin ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile Ankara Etimesgut belediye başkan adayını açıkladı. İşte MHP'nin 2019 yerel seçimlere girecek Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ile Etimesgut belediye başkan adayı.

Türkiye erkene alınmazsa Mart 2019'da mahalli yerel seçimler için sandık başına gidecek. 24 Haziran seçimlerinde AK Parti ile MHP Cumhur İttifakı'nı yapmış sandıktan da zaferle çıkmıştı. 24 Haziran'da olduğu gibi yerel seçimlerde de Cumhur İttifakı'nın devam etmesi için iki parti görüşmelere başladı. AK Parti-MHP ittifakı yapılacak mı merak konusu olurken, diğer yandan MHP Mersin ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile Ankara Etimesgut belediye başkan adayını açıkladı. İşte MHP'nin 2019 yerel seçimlere girecek Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ile Etimesgut belediye başkan adayı.

MHP'nin Adana Büyükşehir belediye başkan adayı belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 2019 Mart yerel seçimlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü yeniden aday gösterecek. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre Hüseyin Sözlü, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi makamında ziyaret etmişti. Ziyarette Bahçeli'nin Sözlü'ye, "Siz halen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızsınız, aynı zamanda büyükşehir belediyesi başkan adayımızsınız, yolunuz açık olsun." ifadelerini kullandığı aktarılmıştı. Daha önce Ceyhan Belediye Başkanlığı da yapan Hüseyin Sözlü, 30 Mart 2014'te Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna
-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz'ın yerel seçimlerde aday olmayacağını bildirmesi sonucu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Hamit Tuna’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiğini belirtmişti.

Etimesgut adayı da tamam
Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali töreninde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli yaklaşan yerel seçimlerde Etimesgut Belediye Başkan Adaylarının yeniden Enver Demirel olacağını açıklamıştı.

yeniakit


Benzer Haberler