Anasayfa » Medya Haberleri » Arda Turan'ın ifadesi ortaya çıktı

Arda Turan'ın ifadesi ortaya çıktı

Arda Turan'ın ifadesi ortaya çıktı

Arda Turan'ın ifadesi ortaya çıktı

Tarih :
Arda Turan'ın ifadesi ortaya çıktı

Arda Turan emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olayda kullanılan silahı polise teslim eden Arda Turan ifadesinde "Tanımadığım birinin evli olduğunu da bilemem. Berkay'ın peşinden hastaneye gittim. Eşine hiçbir şey söylemediğimi söyleyip, 'Buna nasıl inanırsın' dedim. Silahı masaya koydum. Tekrar belime koyarken ateş aldı" dedi. Başakşehirli futbolcu Arda Turan şarkıcı Berkay ile Emirgan'daki bir eğlence mekanında tartışma yaşamış ve burnunu kırmıştı.

Arda Turan, şarkıcı Berkay Şahin ile kavgasının ardından gittiği hastanede tabancasının ateş alması nedeniyle emniyette
yaklaşık 3 saat ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Olayda kullanılan silahı polise teslim eden Arda Turan, taciz suçlamalarını ret ederken hastanede ateş edilmesi olayına ilişkin ise beline koyarken tabancanın ateş aldığını söyledi.

"TANIMADIĞIM BİRİNİN EVLİ OLDUĞUNU DA BİLEMEM"
Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ndeki ifadesinde Arda Turan, "Ben Burak Yılmaz'la konuşurken bir anda Berkay beni çekmeye başladı. Ne olduğunu anlamadım, o an vurdum. Daha sonra öğrendim ki, eşine laf söylemişim. Birincisi ben tanımam. Tanımadığım birinin evli olduğunu da bilemem. Ayrıca eşi 'Arda tuvalete giderken bana dokundu' demiş. Güvenlik kameralarında da belli ki, ben hiç tuvalete gitmedim" dedi.

“TABANCA BELİME KOYARKEN ATEŞ ALDI"
Hastaneden gerçekleşen olaylara ilişkin ise Arda Turan'ın, "Ben peşinden hastaneye gittim. Berkay'a, eşine hiçbir şey söylemediğimi söyleyip, 'Buna nasıl inanırsın' dedim. Hatta, o da bana 'Kaptan ben sana inanıyorum' dedi. Belimde olan tabancayı çıkardım orada bulunan masaya koydum, 'İnanmıyorsan beni vur' dedim. Burnu kırık olduğu için ona, 'Ben buradayım eğer taciz olduğunu düşünüyorsan al silah burada, ben senden şikâyetçi de olmayacağım, ne yaparsan yap" dedim. Sonra belime tekrar tabancayı koyarken ateş aldı" dediği öğrenildi.

Arda Turan, eğlence mekanında burnunu kırdığı Berkay'ın tedavi için gittiği Ulus'taki hastaneye saat 05.30 sıralarında gitmiş, ikilinin check-up servisi önünde tekrar tartıştıkları sırada Arda Turan'ın silahının ateş aldığı öğrenilmişti. Konuyla ilgili Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından soruşturma başlatılmıştı.

ŞARKICI BERKAY ŞAHİN'İN AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Milli futbolcu Arda Turan ile ünlü şarkıcı Berkay'ın arasında yaşanan olaylarla ilgili, Berkay'ın avukatı Ayşegül Mermer bir basın açıklaması yaptı.

Mermer, çeşitli iddialarla gündeme gelen olaya ilişkin müvekkilinin şu ana kadarki açıklamalarının geçerli olduğunu söyledi. Arda Turan'ın, Berkay'ın tedavi olduğu hastanede üzerindeki silahı birkaç el ateşlediğini ve konunun adli makamlara intikal ettiğini ifade etti. Avukat Mermer, milli futbolcunun şu sıralarda emniyette ifade verdiğini açıkladı.

ARDA TURAN İLE BERKAY ŞAHİN ARASINDA NELER YAŞANMIŞTI?
Medipol Başakşehir forması giyen Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavganın perde arkası ortaya çıkmıştı.

İşte Arda Turan ile Berkay Şahin arasında yaşananlarla ilgili şok detaylar...

"Arda Turan'ın Berkay'ın eşi Özlem Şahin'e sözlü tacizde bulunmasının ardından sokakta kavga başlıyor. Berkay Şahin'in burnu kırılıyor. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre kavga geçmişe dayanıyor. Caner Erkin ile Arda Turan'ın arasındaki yakınlık nedeniyle ikili arasında geçmişe dayanan bir olay olduğu da ifade ediliyor. Arda Turan'ın, "Eğer karın burada olmasaydı bak ben sana ne yapıyordum" sözü üzerine Berkay, Arda'yı sokağa çağırıyor ve ilk kavga sokakta yaşanıyor.

"HASTANEDE SİLAHLA 1 EL ATEŞ EDİYOR"
Berkay Şahin'in burnu kırıldıktan sonra hastaneye kaldırılıyor. Arda Turan ve beraberindeki arkadaşları sinirlerini alamamış bir şekilde hastaneye gidiyor. Kamera görüntülerinde Arda Turan hastane içerisinde Berkay'ın bulunduğu yere gidiyor ve arbede yaşanıyor. Arda Turan'ın elinde silah olduğu görülüyor ve silah 1 el patlıyor. Mermi çekirdeği polisler tarafından emniyete alındı ve inceleme başlatıldı.

TUTANAK ORTAYA ÇIKTI

Olayın Özeti

10.10.2018 günü saat:13.30 sıralarında idaremiz özel hastanesinde silah ile ateş etme olayı olduğu bildirilmesi üzerine hastaneye geçilmiş, burada görevliler ile yapılan görüşmede 10.10.2018 günü saat:05.30 Sıralarında Arda TURAN ile Berkay ŞAHİN isimli şahıslar hastanenin acil servisine geldikleri, şahısların alkollü ve gergin oldukları Arda TURAN isimli şahsın belinde kabarıklık olduğu özel güvenlik görevlileri tarafından gözlenmiş, şahıslar görevlilere hitaben her hangi bir olumsuzluğun olmadığını söylemişler ve acile yakın yerde olan çekap servisine girmişler.

Burada konuştukları esnada Murat DALKILIÇ isimli şahıs hastaneye gelmiş, şahıslar kendi arasında zaman zaman yüksek ve alçak sesle tartıştıkları, daha sonra Berkay ŞAHİN isimli şahsın muayenesi yapılmış, adli rapor düzenlenmiş, ayrıca şahısların tartıştığı yerin çalışanları mesai başladığında zeminde ve fotokopi cihazında isabet ile mermi çekirdeği bulmuş,ancak yaşanan tüm olaylar her hangi bir polis merkezine bilgi verilmemiş, 10.10.2018 tarih ve 07.45 Saatli adli rapor incelendiğinde Berkay ŞAHİN isimli şahsın burnunun kırık olduğu tespit edilmiş, hastane görevlilerinin Arda TURAN isimli şahsın muayene edilmemiş olduğu tarafımıza beyan edilmiştir.

Olay esnasında hastanede amir konumunda özel güvenlik görevlisi Harun AKTAŞ isimli şahsın olduğu anlaşılmış, hastanenin kamera görüntüleri incelendiğinde Arda TURAN isimli şahsın elinde siyah renkli tabanca olduğu izlenmiş, silahın ateş alma anı kamerada tespit edilememiş, olayın gerçekleştiği zeminde yerde bir isabet, fotokopi makinesinde bir adet, ayrıca bir adet mermi çekirdeği olay yeri inceleme ekibi tarafından muhafaza altına alınmıştır.

Kasten yaralama olayının Sarıyer ilçesi Emirgan Mahallesi Saf saf sokak N:39 Sayılı içkili eğlence yerinde gerçekleştiği tespit edilmiştir. Olay günün Beşiktaş C.Savcısı Utku KİBRİTÇİOĞLU na anlatılmış,Kasten yaralama Silahla tehdit Ceraim verilmesi Arda TURAN isimli şahsın yakalanması,tabancanın bulunması için çalışma yapılmasını,Berkay ŞAHİN in Müşteki eşi Özlem ŞAHİN in ve Murat DALKILIÇ isimli şahısların Bilgi sahibi olarak ifadelerinin alınması,olay yeri inceleme yapılmasını,Kamera görüntülerinin alınmasını,hastanede olaya tanık olan personelin bilgi alınmasının yapılmasını,Müşteki Berkay ŞAHİN in eşi olan Özlem ŞAHİN in beyanında cinsel taciz mevzusu geçir ise bu konu ile ilgili tekrar C.Savcısından talimat alınmasını,konu ile ilgili gelişme olur ise tekrar C.Savcısından talimat alınmasını talimatlarını vermiş, ayrıca talimatın devamında hastanenin özel güvenlik görevlisi Harun AKTAY isimli şahsa Suç bildirmemekten ayrı bir tahkikat evrakı hazırlanmasını ikmalen gönderilmesi talimatlarını vermiştir.Müşteki Berkay ŞAHİN in Hastaneden darp edildiğine dair Doktor raporu temin edilmiş,tahkikata başlanmıştır.

Kaynak:mynet

3 aylık gelir-gider tablomuzu vatandaşla paylaşacağız'
Çipli kimliğini kaybeden ne yapacak? İşte yol haritası...
Geçen yıl böbreğini satılığa çıkardı, bu kez ciğerini
Arı ölümleri üreticileri endişelendiriyor
Yargıtay'dan emsal 'düğün takısı' kararı!
Çipli kimlikler için pos cihazı geliyor
İşsiz kalan 100 gün sağlık yardımı alabilir
İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı
Kılıçdaroğlu'na saldıran 6 kişi belirlendi... Gözaltına alınacaklar
Eşi vefat eden kadına iki ayda bir 550 lira
Erdoğan'dan İBB meclis üyeleri ile dikkat çeken toplantı
Asker eğlencesi meydan savaşına döndü: 12 yaralı
Palandöken: Faizleri ve fiyatları düşürün
Çiftçiler, aracıları aradan çıkarttı, paraları ceplerinde kaldı
Kılıçdoroğlu'nun sağlık durumu nasıl?
Çavuşoğlu Sri Lanka'daki saldırıları kınadı
CHP lideri Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı
Bakan Bekir Pakdemirli'nin eleştirisi şaşırttı! Gönüllere giremedik
Memur-Sen "Ekonominin aldığı yaralar sarılmalı"
YHT'lerde geçerli! Yolculuklarda yüzde 40'a varan indirim

Benzer Haberler