Anasayfa » Medya Haberleri » Memurlara 3600 ek göstergede önemli uyarı!

Memurlara 3600 ek göstergede önemli uyarı!

Memurlara 3600 ek göstergede önemli uyarı!

Memurlara 3600 ek göstergede önemli uyarı!

Tarih :
Memurlara 3600 ek göstergede önemli uyarı!

Memurlar için 3600 ek gösterge düzenlemesinde Kamu-Sen'den önemli uyarı geldi.

HERKESİN FAYDALANACAĞI EK GÖSTERGE

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci bütün kamu görevlilerini kapsayan, idarecilerle ilgili ek gösterge sorunlarını çözen, unvanlar arasındaki eşitsizlikleri gideren ve herkesin faydalanacağı bir ek gösterge sistemi üzerinde kapsamlı çalışma yaptıklarını ve konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Ulaşım-Sen tarafından düzenlenen 36. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısının açılış törenine katıldı.

Genel Başkan toplantının açılışında yaptığı konuşmada çalışma hayatını ilgilendiren önemli konulara değinerek görüşlerini açıkladı. Kahveci, yaşanan ekonomik dar boğazın sıkıntılarını yaşayan sabit ve dar gelirlinin durumuna dikkat çekerek memurlara ek zam talebini yineledi ve şunları söyledi:

EK ZAM MECBURİ BİR HAL ALMIŞTIR

Kahveci konuşmasında “Gelirleri sabit olan ailelerin giderleri sürekli artmaya devam ederken, yaptığımız araştırmaya göre eylül ayında memurun önceki aya göre 212 TL daha fakirleştiği görülmektedir. Artık görülmüştür ki, memurlarımızın bu rakamlarla geçinme imkanları kalmamış, hayat standartları giderek gerilemeye başlamıştır. Türkiye Kamu-Sen olarak talep ettiğimiz “Memurlara Ek zam” artık zaruri bir hale gelmiştir. Kamu görevlilerine yapılacak ek zammın piyasalara da olumlu yansıyacağı unutulmamalı, bu konuda gerekli adımlar derhal atılmalıdır.” dedi

EK GÖSTERGE BÜTÜN KAMU GÖREVLİLERİ İÇİN YENİDEN BELİRLENMELİDİR

Gündemin önemli konu maddelerinin başında yer alan ek gösterge düzenlemesi hakkında da önemli uyarılarda bulunan Kahveci, “Türkiye Kamu-Sen olarak ek gösterge sorununun yalnızca belli unvanları kapsamadığını, bütün kamu görevlilerinin ek göstergelerinin yeniden düzenlenmesi ve var olan hiyerarşik sorunların ve adaletsizliklerin giderilmesi gerektiği düşüncesindeyiz.

ÖNEMLİ UYARI GELDİ

Bu çerçevede, bütün kamu görevlilerini kapsayan, idarecilerle ilgili ek gösterge sorunlarını çözen, unvanlar arasındaki eşitsizlikleri gideren ve herkesin faydalanacağı bir ek gösterge sistemi üzerinde yaptığımız kapsamlı çalışma, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından temel alınarak kanun tasarısı haline getirilmiştir. Türkiye Kamu-Sen’in çalışmaları baz alınarak hazırlanan teklif TBMM gündemindedir. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

GÜVENCESİZ İSTİHDAMA SON VERİLMELİ, TÜM SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADROYA GEÇİRİLMELİ

Sözleşmelilerin kadroya alınması hususunda yapılan dilekçe kampanyasının da takipçisi olduklarını kaydeden Kahveci, “Türkiye Kamu-Sen olarak iş güvencesiz bir çalışma modeline tamamen karşıyız. Ailelerin bütünlüğü bizler için önemli, bunu göz ardı edemeyiz. Türkiye Kamu-Sen tek bir istihdam politikasını destekliyor” diyerek konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Türkiye Kamu-Sen mülakata kökten karşıdır. Mülakat ile doğru insana ve doğru sonuca ulaşmak mümkün değildir. Mülakat sübjektif bir değerlendirmedir. Hükümet mutlaka bu sistemi kaldırmalıdır. Daha sağlıklı yönetici atama sistemi getirilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanına bu görüşlerimi ifade ettim. İnsanların kafalarında mülakat deyince başka şeyler oluşuyor. Bu sistem kalkmalı. Bu gerçekleşene kadar tavrımız devam edecektir.”

RAHİP BRUNSON'UN TAHLİYESİ VİCDANLARI YARALADI

Kahveci konuşmasının sonunda Rahip Brunson’un tahliye edilmesinin toplum vicdanında yer bulmadığını kaydederek, konuyla ilgili “milli vicdan yaralanmıştır” dedi.

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. ”http://www.sgkrehberi.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir