Anasayfa » Medya Haberleri » Memur-Sen'den '3600 Ek Göstergeyi Genişletin’ Çağrısı

Memur-Sen'den '3600 Ek Göstergeyi Genişletin’ Çağrısı

Memur-Sen'den '3600 Ek Göstergeyi Genişletin’ Çağrısı

Memur-Sen'den ‘3600 Ek Göstergeyi Genişletin’ Çağrısı…

Tarih :
Memur-Sen'den '3600 Ek Göstergeyi Genişletin’ Çağrısı

Memur-Sen'den ‘3600 Ek Göstergeyi Genişletin’ Çağrısı…

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YASALLAŞMASI GÜNDEMDE

İktidar tarafından seçim döneminde vaat olarak verilen 3600 ek göstergenin önümüzdeki günlerde yasallaşması gündemde. Memur-Sen Konfederasyonu, söz konusu 3600 ek göstergenin genişletilmesi için iktidara çağrıda bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın’dan İktidara ‘3600 Ek Göstergeyi Genişletin’ Çağrısı…

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge konusunda memnuniyet katsayısını artıracak, tüm kamu görevlileri için beklentiyi karşılayacak bir çalışmanın yapılması gerektiğini belirterek, “Cumhurbaşkanı tarafından deklare edilen 3600 ek gösterge vaadi bir an önce yerine getirilmelidir.

KAPSAM GENİŞLETİLMELİ

Öğretmenler, din görevlileri, polisler ve bazı yönetim kadrolarına yönelik 3600 ek gösterge konusunda çalışmalar hızlandırılmalı; 3600 ek göstergeden yararlananların kapsamı daha fazla kamu görevlisini mutlu edecek şekilde genişletilmelidir” dedi.

SÖZ YERİNE GELMELİ, 3600 EK GÖSTERGE VERİLMELİDİR

Yalçın, 3600 ek gösterge ile ilgili verilen sözün gereğinin bir an evvel yapılması çağrısında bulunarak, meslek grupları bazlı değil, memnuniyet katsayısını artıracak, tüm kamu görevlileri için beklentiyi karşılayacak bir çalışma beklediklerini söyledi. Öğretmenler, din görevlileri, polisler ve bazı yönetim kadrolarına yönelik 3600 ek gösterge konusunda çalışmaların hızlandırılmasını isteyen Yalçın, “3600 ek göstergeden yararlananların kapsamı daha fazla kamu görevlisini mutlu edecek şekilde genişletilmelidir” şeklinde konuştu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK KALDIRILMALI

Temel insan haklarına aykırı, aile düzenini ve bütünlüğünü bozucu, öğretmenler arasında bir kast sistemi oluşturan, verimliliği düşüren sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verilmesi gerektiğini kaydeden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayrıca öğretmen istihdamında mülakat sistemi kaldırılmalıdır. Yıllarca emek vererek okumuş ve birçok yazılı sınavdan geçmiş öğretmen adaylarının birkaç dakikalık mülakatla elenmesi, adalet duygusunun zedelenmesine neden olmaktadır. Bakanlık, yeni alımlarda bugünkü tecrübeyi de göz önüne alarak, bu durumu gözden geçirmelidir. Yeni personel alımı, adalet, ehliyet ve liyakat ölçülerine göre yapılmalıdır.”

Kaynak : Milli Gazete

İlgilinizi Çekebilir