Anasayfa » Taşeron » Taşeronda 'İşçi ikramiyelerinde mağduriyet giderilsin'

Taşeronda 'İşçi ikramiyelerinde mağduriyet giderilsin'

Taşeronda 'İşçi ikramiyelerinde mağduriyet giderilsin'

'İşçi ikramiyelerinde mağduriyet giderilsin'

Tarih :
Taşeronda 'İşçi ikramiyelerinde mağduriyet giderilsin'

Taşeron işçilerin kadroya geçişlerinin farklı statülerde

İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan kadroya geçirilen işçilerden belediye ve özel idarelerde şirketlere geçen işçilerin ilave tediye alamamalarını TBMM'de gündeme taşıdı.

MECLİS'TE İLAVE TEDİYE GÜNDEMİ

İşçilerin ikramiye hakkı üzerinden bölündüğünü ifade eden Aydoğan iktidarın geçmiş yıllarda bu konuda verilmiş yargı kararlarına değinerek ilave tediyede belediye ve özel idarelerde şirketlere geçen işçilerin mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Aydoğan şöyle konuştu;

"Bilindiği üzere, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle, taşeron işçi olarak çalışan işçiler, 4/D işçi kadrolarına atandılar, belediyelerde ve özel idarelerde taşeron firmada işçi olarak çalışanlar ise, ilgili belediyelerin ve özel idare müdürlüklerinin kurdukları şirketlerde istihdam edildiler.

BELEDİYE ŞİRKETLERİNE GEÇEN İŞÇİLER ALAMIYOR

Direkt 4/D işçi kadrosuna atanan kişiler ilave tediye ikramiye hakkından faydalanırken, belediye şirketlerine geçenler bu haktan faydalanamıyor. Yargıtayın bu işçilere ilişkin olumlu kararına rağmen, Maliye Bakanlığı İçişleri Bakanlığına yazdığı olumsuz yazıyla bunu engelliyor.

MAĞDURİYET GİDERİLSİN

Toplumun tüm kesimlerini bölen iktidar, işçileri de ikramiye hakkı üzerinden bir kez daha bölmüş oluyor. İlave tediye hakkından mahrum bırakılan işçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için iktidarı yargı kararlarına uymaya çağırıyorum." dedi.

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. ”http://www.sgkrehberi.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

 

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir