Anasayfa » Medya Haberleri » 3600 ek gösterge taslağına yeni eklemeler oldu!

3600 ek gösterge taslağına yeni eklemeler oldu!

3600 ek gösterge taslağına yeni eklemeler oldu!

3600 ek göstergeye taslağına yeni eklemeler oldu!

Tarih :
3600 ek gösterge taslağına yeni eklemeler oldu!

Milyonlarca memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinde kamu sendikalarının tüm memurlara ek göstergenin verilmesi yönündeki talepleri gündem olmaya devam ediyor.

Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, devlet memurlarına 3600 ek gösterge için hazırlanan kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına sunduklarını ifade etmişti.

3600 ek gösterge Meclis'e sunuldu! İşte tam metin haberi için tıklayınız.

MHP'NİN TEKLİFİNDE TÜM HİZMET SINIFLARI DAHİL EDİLMİŞTİ

Kalaycı kanun teklifini hazırlarken Türkiye Kamu-Sen'in ek gösterge konusunada yapmış olduğu kapsamlı çalışmadan yararlandıklarını söyledi. Kanun teklifinde ek gösterge rakamları tüm hizmet sınıfları için hiyerarşik sıra ile yeniden belirlendi.

YARDIMCI HİZMETLER SINIFI DA VAR

Teklifte yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personel de ek gösterge kapsamına alınıyor.

MHP 3600 ek gösterge kanun metnini hazırlarken Türkiye-Kamu Sen'in ek gösterge konusundaki kapsamlı çalışmalarından faydalanarak hazırlandığını ifade etmişti.

ERDOĞAN MÜJDE OLARAK VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği ek gösterge artışı için taslak hazırlandı. Listeye şube müdürleri, il müdürleri, üniversite sekreterleri ve belediyelerdeki daire başkanları ile bölge müdürleri de girdi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE MECLİS'E GELMESİ BEKLENİYOR

Çalışma Bakanlığı ek gösterge ile ilgili taslağı hazırladı hazırlanan bu taslağın önümüzdeki günlerde meclise gelmesi bekleniyor.

Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan taslakta daha önce ifade edilen polis, hemşire, din görevlisi memurların yanında kamuda idareci olarak çalışanlar da yer aldı. Buna göre şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, bölge müdürleri, üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları da ek gösterge artışından yararlanacak.

TASLAĞA YENİ EKLEMELER OLDU

Anayurt'tan Murat Polat'ın yazısına göre, taslağa yeni eklemeler de oldu. Özellikle idareci kadrolarında geniş bir yelpaze ek gösterge artışından yararlanacak.

Taslak metne giren idarecilere, belediyeler ve bağlı şirketlerdeki yöneticiler de girdi. Buna göre belediyelerde ve bağlı şirketlerde görev yapan daire başkanlarının da ek gösterge artışından faydalanması planlanıyor. Ek gösterge artışı gerçekleştiği zaman bu memurların kendileriyle birlikte emeklileri de yararlanacak. Böylece uygulama Muhtemelen önümüzdeki günlerde meclise gelecek olan 3600 ek gösterge taslağına muhalefet milletvekilleri de destek verecek.

ÇALIŞMA BAKANLIĞININ TASLAĞI MERAKLA BEKLENİYOR

Bakanlıktan 3600 ek gösterge çalışmalarına dair henüz bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat her geçen gün kapsama eklenenlerle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Kamu sendikaları ve konfederasyonları ise tüm memurları kapsayacak şekilde adilane bir düzenleme yapılmasını istiyorlar.

TBMM'ye sunulan 3600 ek gösterge kanun teklifi için tıklayınız.

Kaynak:Anayurt-SGK Rehberi

 

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir