Anasayfa » Taşeron » Eylem yapan taşeron işçi hastaneye kaldırıldı!

Eylem yapan taşeron işçi hastaneye kaldırıldı!

Eylem yapan taşeron işçi hastaneye kaldırıldı!

Amasra'da Hema Madeninde çalışan ve alacakları ödenmediği için asansör kulesinde eylem yapan İşçi Vedat Suna, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Tarih :
Eylem yapan taşeron işçi hastaneye kaldırıldı!
Bartın'ın Amasra ilçesinde Hattat Holding’e bağlı Hema Madeninde ücretleri ödenmediği için asansör kulesinde eylem yapan İşçi Vedat Suna, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

DHA’nın haberine göre taşeron firma bünyesinde çalışan ve ücretleri ödenmeyen işçilerden Hüseyin Caner ve Vedat Suna, 9 gün önce maden sahasındaki kuyu üzerinde, yaklaşık 80 metre yükseklikteki asansör kulesine çıkarak eylem başlattı. Hafta sonu kule tepesinde üşüdükleri için çadır kuran işçilerden Hüseyin Caner rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Dün de sabaha karşı şiddetli rüzgar ve yağış sonrasında baygınlık geçiren Vedat Suna için kuleye 112 Acil ekibi çıktı. Kuleden merdiven yardımıyla indirilen işçi, daha sonra Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bu arada, Vedat Suna’nın alacağının firma tarafından hesabına yatırıldığı iddia edilirken, kule dibinde bekleyen diğer işçilerin ise eylemi sürdüreceği belirtildi.

Evrensel

İlgilinizi Çekebilir