Anasayfa » Medya Haberleri » Bir il daha doğal gaza kavuştu

Bir il daha doğal gaza kavuştu

Bir il daha doğal gaza kavuştu

Şırnak'ın doğal gaza kavuşması dolayısıyla tören düzenlendi. En yakın zamanda 6 mahalleye doğal gaz verilmeye başlanacak.

Tarih :
Bir il daha doğal gaza kavuştu
Şırnak genelinde ilk kez Aydınlıkevler, İsmet Paşa, Yeni, Yeşilyurt, Dicle ve Bahçelievler mahallelerine doğal gaz verilecek olması dolayısıyla doğal gaz ana merkezinin bulunduğu Şehri Nuh Mahallesi'nde tören gerçekleştirildi.

Törende konuşan Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, kenti doğal gaz ile buluşturmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

BOTAŞ tarafından yapılan ihale sonucu doğal gaz çalışmalarının kentin ana hatlarında tamamlandığını aktaran Bedirhanoğlu, "Şırnak'ta 'olmaz' denileni gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Kentin daha temiz bir havaya ihtiyacı vardı, bunu da doğal gaz kullanımını yaparak başaracağız." dedi.

Bedirhanoğlu, şehir içi hatların tamamlandığı bölgelere yakın zamanda doğal gaz verileceğini müjdeleyerek, doğal gazın kente hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Konuşmaların ardından ilk meşale ateşini Bedirhanoğlu ve yüklenici firma yetkilileri yaktı. Törene, BOTAŞ ve yüklenici firma temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlgilinizi Çekebilir

8 bin TL'lik vurgun yapan hırsız tutuklandı
Kilometre düşüren, kazayı gizleyen yandı
Taşeronda arka arkaya yeni zamlar! O belediyeden de %4+350 TL zam
Memur-Sen'den yeni 3600 ek gösterge açıklaması!
Şentop: Dövizle ilgili yeni bir manipülasyon oluyor
Seçimi kazanınca ilk yapacağı işler!
Erdoğan uzatılan nottaki eksikliği fark edip anında talimat verdi!
Türkiye'nin en düşük nüfuslu ilçesi hangi ilimizdedir?.

Benzer Haberler