İşte zamlı emekli ve memur maaşları!

İşte zamlı emekli ve memur maaşları!

İşte zamlı emekli ve memur maaşları!

Tarih :
İşte zamlı emekli ve memur maaşları!

2019 Zamlı emekli ve memur maaşları ne kadar olacak?

Emekli maaşları ve memur maaşları ne kadar olacak sorusu yeni enflasyon verileriyle birlikte merakla araştırılmaya başlandı. Sözcü'nün enflasyonun bugünkü seyri üzerinden yaptığı tahmini hesaplamalara göre, eğer enflasyonda mucizevi bir düşüş olmazsa, ocak ayında memur ve memur emeklileri yüzde 4'lük zamma ilave olarak yüzde 12.5 civarında enflasyon farkı alacak. İşte detaylar…

Emekli maaşlarında Ocak 2019 zammı ve memur maaşlarında Ocak 2019 zammı merak konusu. Enflasyon mucizevi şekilde düşmezse yılbaşında memur ve memur emeklileri ocak-temmuz için yüzde 4'lük zamma ek olarak yüzde 12.5 enflasyon farkı alacak. Ocak İşçi, esnaf ve çiftçi emeklilerinin zammı ise yüzde 16 olacak. En düşük memur maaşı 3.309 TL'ye çıkacak.

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARINA NE KADAR ZAM GELECEK?

Kurlardaki ani yükselişin ardından iğneden ipliğe her şeye gelen yüklü zamlar enflasyon canavarını hortlatırken mutfağı adeta yangın yerine dönen milyonlarca çalışan ve emeklinin gözü ocak ayında alacağı maaş zammına çevrildi. İşçi esnaf ve çiftçi emeklilerinin zammı ise yüzde 16 civarında gerçekleşecek. Enflasyonun daha da yükselmesi halinde bu zam oranları daha da artacak. Ancak maaş zamları hiçbir şekilde yüzde 50’lere dayanan mutfak enflasyonuna çare olmayacak.

ENFLASYON ARTTI ZAM ORANLARI YÜKSELDİ

Temmuz dan eylül sonuna kadar TÜFE’deki artış yüzde 9.17’ye ulaştı. Daha önümüz de 3 aylık enflasyon duruyor. TÜFE geçen yılın son 3 ayında sırasıyla yüzde 2 03, yüzde 1,49 ve yüzde 0.69 artmış. 3 aylık toplam enflasyon yüzde 4.31 olmuştu Geçen yıl ekonomide böylesine çalkantılar ve yüksek zamlar yaşanmamıştı. Bu yıl ise hemen her gün yeni bir zamla uyanıyoruz. Daha da önemlisi bu yıl TÜFE’ ye gecikmeli yansıyan üretici fiyatları (ÜFE) Aralık’tan bu yana yüzde 38.96. Son bir yılda ise yüzde 46.15 arttı. ÜFE eninde sonunda TÜFE’ye yarayacak. Dolayısıyla 3 ayda, geçen yıla göre çok daha yüksek TÜFE artışı sürpriz olmayacak.

Kaynak:Sözcü

İlgilinizi Çekebilir

"Engellilerin emanet gününü 30 günden 45 güne çıkaracağız"
İŞKUR'dan 13 ilde binlerce kişiye iş müjdesi!.
Seçimi kazanınca ilk yapacağı işler!
Emniyet'ten gazeteci Arslan'ın gözaltı iddiasına yalanlama
Türkiye'nin en düşük nüfuslu ilçesi hangi ilimizdedir?.
23 Mart 2019'dan önemli gündem başlıkları
Ders sayısı azalınca öğretmenlerin durumu ne olacak?Bakan açıkladı..
Milli Savunma Bakanlığından 'Mavi Vatan' açıklaması
Adalet Bakanı Gül'den Akşener'e çok sert tepki!
KDV'de 'değişiklik' tebliği, Resmi Gazetede..

Benzer Haberler