Anasayfa » Medya Haberleri » AK Parti'den andımız ve Kadir Mısırlıoğlu açıklaması

AK Parti'den andımız ve Kadir Mısırlıoğlu açıklaması

AK Parti'den andımız ve Kadir Mısırlıoğlu açıklaması

AK Parti'den andımız ve Kadir Mısırlıoğlu açıklaması

Tarih :
AK Parti'den andımız ve Kadir Mısırlıoğlu açıklaması

Ak Parti Sözcüsü: Bahçeli haklı, ifadelere katılmıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Sayın Bahçeli'nin eleştirileri haklı, biz de katılıyoruz. Temyiz dilekçesindeki bu bölüm AK Parti'nin görüşünü yansıtmamaktadır. Bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesine ilişkin görüşü yansıtmamaktadır. Avukatların kendi tasarrfularıyla koydukları bölümdür orası. Bahçeli'nin de dediği gibi sosyolojik ve tarihi olarak hatadır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrenci andı itirazına değinen Çelik şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli'nin eleştirileri haklı, biz de katılıyoruz. Temyiz dilekçesindeki bu bölüm AK Parti'nin görüşünü yansıtmamaktadır. Bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesine ilişkin görüşü yansıtmamaktadır. Avukatların kendi tasarruflarıyla koydukları bölümdür orası. Bahçeli'nin de dediği gibi sosyolojik ve tarihi olarak hatadır.

Sayın bakanımız tarafından bir görüş oluşturuluyor, temiz dilekçesi için. Milli varlığımızla ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapılıyor. Bakanlığımızın oluşturduğu görüşe rağmen avukatlar tarafından paragraf bu şekilde ekleniyor. Bürokratlar da kontrol etmiyor. Avukatlarla ilişik kesilmiş bürokratlar da görevden alınmıştır. Temyiz dilekçesinde imzası bulunan 3 kişi görevden alınmıştır."

Andımız kararına itiraz dilekçesinde "Türkler kendi çağdaşı unsurlara göre ulus bilincine en geç ulaşan topluluktur. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetini kuran kadro zaten gecikmiş olan süreci hızlandırmak için yoğun çaba harcamıştır." ifadelerine yer verilmişti.

MEB, Andımıza itirazında 3 bürokratı görevden aldı

Çelik'in açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"Avrupa ordusu meselesi bundan sonra çok tartışılacak. Bu NATO'ya alternatif bir oluşum değildir. Bu yeni tartışma başka bir şekilde alevlendi. Başkan Trump yönetime geldikten sonra yarılma Paris İklim Değişikliği konusunda ortaya çıkmıştı. İlk defa bir ABD Başkanı Avrupa entegrasyonuna karşı çıktı. Brexit'i destekledi. Başkan Trump'tan Macron'u ve Fransa'yı suçlayan tweet'ler geldi. Siz bu orduyu ABD, Rusya ve Çin'e karşı kurmak istiyorsunuz ama geçmişte Almanya tarafından işgal edildiniz şeklinde tepki gösterdi. NATO'nun nasıl kurucu üyesiysek Avrupa ordusu tartışmalarını da doğrudan güçlü bir şekilde değerlendiriyoruz.

"SALDIRI YOK, RAPOR BUGÜN YA DA YARIN AÇIKLANIR"

Hakkari'deki patlamayla ilgili rapor tamamlanmak üzere. Milli Savunma Bakanımız bugün ya da yarın açıklanacağını söyledi. Hem askeri hem idari soruşturma devam ediyor. Silahın ve mühimmatın kendisinde bir sorun olmadığı görüldü. Depolama arızasıyla ilgili ilk bulgulara göre herhangi bir sıkıntı olmadığı görüldü. Bu namlular operasyonlardan önce test ediliyor. Bu top da yakın zamanda Karapınar'da test edilmiş ve göreve elverişli raporu verilmiş. İlk anda namlu mermiyi terk ediyor ama geriye doğru oluşan basınç nedeniyle kaza meydana geliyor. Bu mesele dışardan saldırıyla gerçekleşmemiş. Sosyal medyada bununla çok spekülasyon yapıldı. Afyon'daki mühimmat patlamasıyla bir benzerlik yok.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI'NIN ZİYARETİ

Bu tartışmalar olduğu andan itibaren ayrıntılı bir şekilde izledik. Bu tartışmalar neticesinde Cumhurbaşkanımız görüşünün paylaşılmasını istemiştir. FETÖ, PKK gibi terör örgütlerine karşı son derece gayretli bir ilim adamıdır. FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin de hedefindedir. Ortaya koyduğu çalışmalar takdir edilmektedir. Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Siyasi sonuçlar çıkarmaya başlarsak sonu gelmez. Hasta ziyaretinin ideolojisi olmaz."

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlgilinizi Çekebilir

Meyve sebzede büyük soruşturma! İşte tam liste...
Yaşlıya ayda bin 907 TL
Bülent Arınç: Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğiz
Ders sayısı azalınca öğretmenlerin durumu ne olacak?Bakan açıkladı..
Milli Savunma Bakanlığı 600 işçi alacak
Erdoğan uzatılan nottaki eksikliği fark edip anında talimat verdi!
Devlet Bahçeli'den Habertürk'e açıklamalar
Dolar'da son durum!
2 bin 500 kadın polis alınacak
ABD'de Savcı Mueller, Rusya soruşturmasını tamamladı
Şentop: Dövizle ilgili yeni bir manipülasyon oluyor
Kilometre düşüren, kazayı gizleyen yandı
KDV'de 'değişiklik' tebliği, Resmi Gazetede..

Benzer Haberler