Anasayfa » Gündem » 12 günlük bebeği maymunlar kaçırdı!

12 günlük bebeği maymunlar kaçırdı!

12 günlük bebeği maymunlar kaçırdı!

Tarih :
12 günlük bebeği maymunlar kaçırdı!
Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde bir maymun, annesinin kucağındaki 12 günlük bebeği kaçırdı ve sonrasında öldürdü.
Hindistan'da maymunlar bu kez bir bebeğin ölümüne neden oldu. Polis tarafından yapılan açıklamaya göre, Uttar Pradeş eyaletindeki Agra şehrinde, bir maymun eve girip annesinin emzirdiği Arush adındaki bebeği kaçırdı. Annenin çığlıklarını duyan komşuların 12 günlük bebeği kurtarmak için maymuna taş attığı ancak maymunun bebeğe saldırmasına engel olamadığı belirtildi.

Bebeğin babası ise yaptığı açıklamada, “Evin kapısı açıktı. Eşim oğlumuzu emziriyordu. Bir maymun aniden evimize girdi ve bebeği boynundan yakaladı. Bir süre kovaladıktan sonra maymun oğlumuzu komşumuzun çatısına bıraktı. Ancak çok geçti. Arush, ağır yaralanmıştı ve nabzı atmıyordu” dedi. Bebeğin iki yıldır evli olan çiftin tek çocuğu olduğu öğrenildi.

14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA DA SALDIRMIŞ
Görgü tanıkları, aynı maymunun bebeği kaçırmadan yaklaşık 15 dakika önce 14 yaşındaki bir kız çocuğuna saldırmaya çalıştığını belirtti. Polis tarafından yapılan açıklamada, bebeğin kafatasında ve boynuna ciddi yaralanmalar olduğu ifade edildi.

Nisan ayında Orissa eyaletinde bir maymun, girdiği evdeki bebeği, annesinin tüm çabalarına rağmen kaçırmıştı. Bebeğin cansız bedeni, ertesi gün evin arkasındaki kuyuda bulunmuştu.

Hindistan'da, başkent Yeni Delhi'de çok sık maymun saldırıları yaşanıyor. Hükümet verilerine göre 2016 yılında şehirde 268 maymun saldırısı kaydedildi. Hindistan hükümeti, bu yıl şehirdeki maymunlar da dahil olmak üzere vahşi hayvanların sayısını kontrol altına almak için kısırlaştırma operasyonunun başlatılmasını onayladı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

İlgilinizi Çekebilir

Memur-Sen'den yeni 3600 ek gösterge açıklaması!
Erdoğan uzatılan nottaki eksikliği fark edip anında talimat verdi!
ABD'de Savcı Mueller, Rusya soruşturmasını tamamladı
Devlet Bahçeli'den Habertürk'e açıklamalar
Şentop: Dövizle ilgili yeni bir manipülasyon oluyor
23 Mart 2019'dan önemli gündem başlıkları
Milli Savunma Bakanlığından 'Mavi Vatan' açıklaması
Türkiye'nin en düşük nüfuslu ilçesi hangi ilimizdedir?.
Memurlara tazminat ve zam oranlarına ilişkin usul ve esaslar

Benzer Haberler