Anasayfa » Medya Haberleri » 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? İşte son durum...

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? İşte son durum...

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? İşte son durum...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, 'polislere 3600 ek gösterge verilecek' sözleri, gözlerin bir kez daha 3600 ek gösterge düzenlemesine çevrilmesine neden oldu. Bu konuda net bir açıklama bulunmuyor. Ancak iki bakanın açıklaması, 3600 ek göstergeye ilişkin düzenlemenin kademeli olarak yapılacağı şeklinde değerlendirilmesine neden oldu. Kamuda, şimdi de 3600 ek gösterge düzenlemesinin kademeli olarak yapılacağı beklentisi oluştu. 3600 ek göstergeyle ilgili detaylar şöyle:

Tarih :
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? İşte son durum...

24 Haziran seçimleri öncesinde, öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge verileceği açıklanmıştı.

Bu açıklamanın üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen, konuyla ilgili düzenleme hayata geçirilmedi. Kamuda da düzenlemenin kapsamının geniştelimesi yönünde büyük bir beklenti oluştu.

Milyonlarca kamu görevlisi 3600 ek göstergenin yazalaşması için gün sayarken bu konudaki ilk açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Selçuk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, 3600 ek göstergeye ilişkin öğretmenlere müjde vereceklerini açıkladı.

Bu açıklama ile ilgili tartışmalar sürerken aynı konuda bu kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bir açıklama geldi.

Bakan Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, bakanlığının 2019 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorusu üzerine, "Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu en kısa zamanda yerine getireceğiz. Bu bir sözdür. Bu sözün arkasındayız." ifadelerini kullandı.

Her iki bakanın açıklamaları sadece, polis ve öğretmenleri kapsıyor. 3600 ek gösterge bekleyen sağlık çalışanları ve din görevlilerine ilişkin ise bir değerlendirme yapılmadı. Bu durum kamuda, 3600 ek göstergeye ilişkin 'kademeli geçiş mi' yapılacak sorusunu gündeme getirdi.

Başta dört meslek grubu olmak üzere, kamuda 3600 ek gösterge bekleyen kamu personeli, 3600 ek göstergenin kademeli olarak hayata geçirileceğini dile getiriyor. Örneğin, öncelikle öğretmenlere ilişkin düzenlemenin ardından da polis veya diğer meslek mensuplarına ilişkin düzenlemenin hayata geçirileceği iddia ediliyor. Ancak bu konuda resmi olarak bir açıklama olmadığı için, sözkonusu iddialar bakanlık bürokratlarının görüş ve yorumlarından oluşuyor.

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir

Erdoğan müjde üstüne müjde verdi!
YDS'yi 1 dakika ile kaçırdı
Kılıçdaroğlu'ndan 2 bin 200 TL maaş müjdesi
Emekliye ek gösterge zammı!
İnanılmaz !Güneş eritiyor....
EYT'liler 38 yaşında emeklilik mi istiyor?
O kamu personeline 5.905 TL ödül! İşte kamudaki ödül detayları...
Eski Başbakan Çiller mitinge katıldı!
Maden işçileri yeni genel başkanını seçti

Benzer Haberler