Anasayfa » Medya Haberleri » 1000 TL'den az taksitli TOKİ evleri! İl il sahibini bekleyen evler..

1000 TL'den az taksitli TOKİ evleri! İl il sahibini bekleyen evler..

1000 TL'den az taksitli TOKİ evleri! İl il sahibini bekleyen evler..

1000 TL'den az taksitli TOKİ evleri

Tarih :
1000 TL'den az taksitli TOKİ evleri! İl il sahibini bekleyen evler..

TOKİ, yurdun birçok farklı bölgesinde konut yapımına tüm hızıyla devam ediyor. Dar gelirli vatandaşların bütçesine özel konutların taksiti 167 liradan başlıyor. İşte 1000 lirayı aşmayan taksitlerle alınabilecek 4 bin ev

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği konut projelerini dar gelirli vatandaşları da hesaba katarak, düşük taksitlerle satışa sunuyor. Bu kapsamda kasım itibarıyla 4 bin 11 konut, 1000 liradan az taksitle satılıyor. 29 ilde hayata geçirilen konutların fiyatları ise 50 bin liradan başlıyor ve 20 yıla kadar ödeme imkanı sunuluyor.

BORÇ BİTENE KADAR...

Konut sahibi olmak için başvuranları bazı şartlar bekliyor. Buna göre; alt gelir grubu projelerinde sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyorlar. Ayrıca, bazı projelerde, satın alınan konutta borç bitene kadar alıcının veya ailesinin ikamet etmesi şartı aranıyor. Konutta ikamet edilmediği tespit edilirse sözleşme feshedilebiliyor.

KURAYLA SATIŞ

Konutlardan bazıları ise kurayla satılıyor ve dar gelirli vatandaşlara öncelik veriliyor. Bazı konutlar için aylık hane halkı gelirinin, en fazla 4 bin 500 TL olması gerekiyor. Satışa sunulan konutlar için Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak yeterli. Hangi bankaya başvuru yapılacağı ve diğer detaylar ‘444 86 54’ numaralı ALO TOKİ hattından öğrenilebiliyor.

Kaynak : Posta

İlgilinizi Çekebilir

Dolar'da son durum!
KDV'de 'değişiklik' tebliği, Resmi Gazetede..
İŞKUR'dan 13 ilde binlerce kişiye iş müjdesi!.
23 Mart 2019'dan önemli gündem başlıkları
Eski milletvekili yazlığında ölü bulundu!
Memur-Sen'den yeni 3600 ek gösterge açıklaması!
Milli Savunma Bakanlığından 'Mavi Vatan' açıklaması
Eski milletvekili yazlığında ölü bulundu
Kilometre düşüren, kazayı gizleyen yandı

Benzer Haberler