Anasayfa » Medya Haberleri » Karnından çıkanlar şoke etti! 7 Şişeye sığacak kadar...

Karnından çıkanlar şoke etti! 7 Şişeye sığacak kadar...

Karnından çıkanlar şoke etti! 7 Şişeye sığacak kadar...

Ağrı şikayetiyle doktora giden ve fazla sandığı kilolarının aslında kist olduğunu ve açık ameliyat olması durumunda bir daha çocuk sahibi olamama riskiyle karşı karşıya kaldığını öğrenen Nafiye Tok, iğne ile yaptığı operasyonla karnından çıkarılan 7 şişe kistle ağrılarından kurtuldu

Tarih :
Karnından çıkanlar şoke etti! 7 Şişeye sığacak kadar...
Ağrı şikayetiyle gittiği doktorda fazla sandığı kilolarının aslında kist olduğunu ve açık ameliyat olması durumunda bir daha çocuk sahibi olamama riskiyle karşı karşıya kaldığını öğrenen Nafiye Tok, Doç. Dr. Hakan Çoksüer’in iğne ile yaptığı operasyonla karnından çıkarılan 7 şişe kistle hem ağrılarından kurtuldu hem de bir daha çocuk sahibi olabilme ihtimalini artırdı.

İHA'nın haberine göre; yapılan kontrolde kocaman ve karnın içini dolduran bir kist gördüklerini dile getiren Çoksüer, “Ultrason eşliğinde iğne ile almaya karar verdik. Hasta bunun riskli olabileceğini düşünerek biraz tedirgindi. Normal ameliyata göre bunun çok çok avantajı var. Lokal anestezi ile 5 dakikada yapılan bir işlemle 7 şişe kist aldık ve 5 dakika sonra hastamız ayağa kalktı. Ameliyat izi yok. Karında kanamaya bağlı olarak yapışıklık riskimiz yok.


"YUMURTALIĞIN ALINMA RİSKİ OLABİLİRDİ"

Ameliyat olsaydı yumurtalığın alınma riski olabilirdi. Bu kiste bağlı olarak yumurta rezervinin zarar görme ihtimali vardı ve bir daha çocuk sahibi olma ihtimali en aza inmiş olurdu. Fakat biz bunu ultrason eşliğinde iğne ile aldığımızda yumurtalara hiçbir zarar vermiyoruz. Yani yumurtaların hiçbir rezervine zarar verilmiyor. Direkt olarak iğne ile kistin içerisine giriyoruz ve alıyoruz. Böylece gebe kalma ihtimalini artırıyoruz. Hasta kendini kiloluymuş gibi hissediyordu. Şimdi gayet rahatladığını ve ağrısının da aynı anda azaldığını dile getirdi” diye konuştu.

Evli ve 1 çocuk annesi Nafiye Tok da (26) tedavi için birçok yere gittiğini vurgulayarak, “Adana’ya gittim. Cizre’ye gittim. Açık ameliyat dediler. Yumurtalıklarıma zarar vereceği ve bir daha çocuğum olmayabileceği için yapmak istemedim. Sonra Diyarbakır’a geldim. Burada da iğne ile aldılar” dedi.


Kaynak : İhlas Haber Ajansı

İlgilinizi Çekebilir

Memurlara tazminat ve zam oranlarına ilişkin usul ve esaslar
Taşeronda arka arkaya yeni zamlar! O belediyeden de %4+350 TL zam
"Engellilerin emanet gününü 30 günden 45 güne çıkaracağız"
2 bin 500 kadın polis alınacak
Milli Savunma Bakanlığı 600 işçi alacak
Seçimlerde, rekabetin çok büyük olacağı 12 il
Şentop: Dövizle ilgili yeni bir manipülasyon oluyor
Meyve sebzede büyük soruşturma! İşte tam liste...
Devlet Bahçeli'den Habertürk'e açıklamalar

Benzer Haberler