Anasayfa » Medya Haberleri » CHP ve İYİ Parti'de iş birliği İstanbul, Ankara olmak üzere dokuz il için yoğunlaştı

CHP ve İYİ Parti'de iş birliği İstanbul, Ankara olmak üzere dokuz il için yoğunlaştı

CHP ve İYİ Parti'de iş birliği İstanbul, Ankara olmak üzere dokuz il için yoğunlaştı

CHP ve İYİ Parti'de iş birliği İstanbul, Ankara olmak üzere dokuz il için yoğunlaştı

Tarih :
CHP ve İYİ Parti'de iş birliği İstanbul, Ankara olmak üzere dokuz il için yoğunlaştı

Teknik görüşmeleri yürüten CHP'li Tezcan ve İYİ Partili Aydın, sonuçları bu hafta liderlere sunacak. İş birliği çalışmaları, başta İstanbul, Ankara olmak üzere dokuz il için yoğunlaştı

Yerel seçimde iş birliği zemini arayan CHP ve İYİ Parti arasındaki sonuç toplantıları, bu hafta gerçekleştirilecek. İşb irliği yapılması halinde, teşkilat ve partililere "yerel seçimde neden birlikte hareket edildiğini" açıklayan bilgilendirme yapacak.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, iş birliği arayışına değinerek, "9 büyükşehirde görüşmeler sürüyor" açıklaması ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan'ın "Büyükşehirlerin birkaçının dışında İYİ Parti, her yerde kendi adaylarıyla seçime girecek" sözleri "ortak aday" iddiasını yeniden gündeme getirdi. Başta İstanbul, Ankara olmak üzere iş birliği için masaya oturan CHP ve İYİ Parti arasındaki görüşmeler bu hafta tamamlanacak. Teknik görüşmeleri yürüten CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın toplantıdan çıkan sonuçları bu hafta liderlere ve partinin yetkili kurullarına aktaracak.

9 BÜYÜKŞEHİR MASADA

Çalışmalar, son yerel seçim, 2018 genel seçimi ve referandum sonuçları üzerinden yapılan simülasyonlara göre yürütülüyor. CHP'nin elinde bulundurduğu illerde İYİ Parti ile mutabakat masasına oturulmadı. İş birliği çalışmaları, başta İstanbul, Ankara olmak üzere Adana, Mersin, Manisa, Antalya, Kayseri, Kocaeli, Bursa'da yoğunlaştı. İş birliği dışında kalan illerde her seçimde adı öne çıkan adaylar yerine "genç, dinamik, parti teşkilatından gelen, geçmişi temiz" adaylar öne çıkartılacak. CHP ve İYİ Parti'nin iş birliği yapıp yapmayacağına yönelik açıklamanın, bu hafta sonu duyurulabileceği belirtildi.

VEKİLLERE ADAYLIK YOLU

İYİ Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre; iş birliği olmaması halinde aday gösterilecek isimlerle ilgili çalışmalar hızlandırılacak. Adaylar, milletvekilleri, partinin kurucu üyeleri ve genel idare kurulu üyeleri arasından seçilebilecek. 24 Haziran'daki genel seçimde MHP'den de oy alan İYİ Parti'nin, yerel seçimde "ülkücü-milliyetçi" kesimden daha fazla oy alabileceği belirtilirken, iş birliğinin bu çerçevede "Ankara'da daha fazla önem kazanacağını" belirtildi. CHP-İYİ Parti iş birliği yansımasının en çok Batı Anadolu'da sonuçlanacağı ifade edildi.

Kaynak : Milliyet

İlgilinizi Çekebilir

THY benzeri görülmemiş dev taşınmaya hazır
2 bin 500 kadın polis alınacak
Erdoğan uzatılan nottaki eksikliği fark edip anında talimat verdi!
Doların yükselişine Bakan Albayrak'tan canlı yayında açıklama!
Şentop: Dövizle ilgili yeni bir manipülasyon oluyor
Türkiye'nin en düşük nüfuslu ilçesi hangi ilimizdedir?.
150 bin kişiyi işe alacaklar...
Eski milletvekili yazlığında ölü bulundu
Taşeronda arka arkaya yeni zamlar! O belediyeden de %4+350 TL zam
Ders sayısı azalınca öğretmenlerin durumu ne olacak?Bakan açıkladı..
23 Mart 2019'dan önemli gündem başlıkları

Benzer Haberler