5 milyon emeklinin gözü Meclis'te! 355 TL zam

5 milyon emeklinin gözü Meclis'te! 355 TL zam

5 milyon emekliye 355 lira intibak

Tarih :
5 milyon emeklinin gözü Meclis'te! 355 TL zam

2000 yılı ve sonrasında emekli olanların gözü Meclis’te. Yeni intibak için yasa bekleniyor. Beklentiler hayata geçerse, 5 milyon emekliye 355 liraya varan zam yolu açılacak

Milyonlarca emekli intibak beklentisi taşıyor. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar, 2000'den önce emekli olanların aylıklarında 355 liraya varan artış getiren intibak düzenlemesinin kendileri için de hayata geçirilmesini istiyor. Bunun için Meclis'ten yasa çıkarılması bekleniyor.

5 MİLYON EMEKLİYİ KAPSAYACAK

Eğer intibak yasası çıkarsa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu detaylı bir çalışma gerçekleştirecek. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşı yeniden hesaplanacak. Emeklilere, prim ödemelerine ve hizmet sürelerine göre farklı zamlar söz konusu olacak. Yani düzenleme, her emekliye farklı yansıyacak. 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lı 50 ile 355 lira arasında zamdan yararlanmıştı. Yeni intibakta da artışın bu seviyelerde olabileceği ifade ediliyor. TÜED, yapılacak intibak düzenlemesinin yaklaşık 5 milyon emekliyi kapsayacağını ifade ediyor.

Kaynak : Takvim
Şampiyon Galatasaray
Yıldız futbolcu Trabzon sokaklarında davul çaldı
ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği füzeyle vuruldu!
En ucuz sigara fiyatı ne kadar?İşte 2019 'un tekel listesi....
Mansur Yavaş, bütün sol sitelere reklam verdi
İşte Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi
Vatandaş böyle isyan etti: İlçeyi satsak o kadar etmez
5 ders zorunlu olmaktan çıkarılıyor

Benzer Haberler