Anasayfa » Emekli » Emeklilere müjde! Ek ödemeler artacak

Emeklilere müjde! Ek ödemeler artacak

Emeklilere müjde! Ek ödemeler artacak

Enflasyon verileri doğrultusunda ocak zammı netleşmeye başlarken, emeklilerin ocakta alacakları maaşlarla birlikte ek ödemeleri de artacak

Tarih :
Emeklilere müjde! Ek ödemeler artacak

Tüm emeklilerin gözü ocak zammında. 2018'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını gösterecek. 5 aylık enflasyona göre; temmuz- kasım enflasyonu yüzde 10.64 çıktı. Yani 5 aylık enflasyona göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ocak zammı yüzde 10.64 olarak görünüyor.

Ocakta değişecek

Zam oranının belli olması için sadece tek veri kaldı. Aralık enflasyonuna göre oran artacak ya da azalacak. Bu sonuçlara göre emeklilerin aldığı ek ödeme miktarında da artış yaşanacak. Maaşın yüzde 4'ü olarak verilen ek ödeme maaş yükseldikçe değişiklik gösterecek.

Ne kadar olacak?

Örneğin 2 bin lira maaş alan bir emeklinin ek ödemesi 80 lira olarak hesaplanıyor ve bu emekliye 2 bin 80 lira maaş ödeniyor. Emekliye yüzde 10.64 zam yapıldığında maaşı 2 bin 212 liraya çıkacak. Bu durumda ek ödemesi ise 88 lira 55 kuruş olacak ve bankaya 2 bin 301 lira yatırılacak.

Güneş

İlgilinizi Çekebilir

Kurusıkıdan gerçek silah yapıyorlardı, yakalandılar
Milli Savunma Bakanlığı 600 sürekli işçi alacak! İşte detaylar...
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Özhaseki: Bu haftaki beş ankete göre, öndeyiz
Sofuoğlu, dünyada sadece 100 adet olan saatini çaldırdı
Müjdeyi Erdoğan verdi! 5 bin kişi istihdam edilecek...

Benzer Haberler