Anasayfa » Emekli » 2019 yılında daire başkanları ne kadar maaş alacak?

2019 yılında daire başkanları ne kadar maaş alacak?

2019 yılında daire başkanları ne kadar maaş alacak?

Tarih :
2019 yılında daire başkanları ne kadar maaş alacak?

Bu yazımızda Daire Başkanlarının kendi kendilerine ne zaman ve kaç yaşında emekli olacakları ile ne kadar emekli maaşı ve çalışırken aldıkları maaşın hesabını anlatmaya çalışacağız.

Ne zaman emekli olacağınızı nasıl öğreneceksiniz?

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının internet sayfasında yer alan; http://uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ adresine girerek sadece bazı bilgileri ekranda gördüğünüz kutucuklara yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri internet kullanmasını bilen belirttiğimiz adresi yazabilecek kadar bilgisi olan herkesin yapması mümkündür.

1- Her memur doğum tarihini yazabilir. 2- Cinsiyetini işaretleyebilir. 3- 4/c (Devredilen Emekli Sandığı) kapsamındaki hizmetlerinizi yani memuriyet başlangıç ve bitiş tarihlerini yazabilirsiniz. 4- Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız her biri için başlangıç ve bitiş tarihlerini "Ekle" butonunu kullanarak belirtebilirsiniz. 5- 4/a (Devredilen SSK) yani sigortalı çalıştığınız süreler, 4/b (Devredilen Bağ-Kur) ve diğer(506 SK/20.Md tabi geçen) hizmetleriniz varsa ilgili alandan hizmetlerinizi ekleyiniz.

Bu veriler kutucuklara girildikten sonra karşınıza hesapla butonu çıkacaktır. Hesapla butonuna bastıktan sonra ise tabi olduğunuz emekli yaşınız ve tabi olduğunuz hizmet süreniz ortaya çıkacaktır. İşte bu kadar basit bir işlem için kimseye paranızı kaptırmayın diyoruz.

Ne kadar emekli maaşı alacaksınız?

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının internet sayfasında yer alan http://uyg.sgk.gov.tr/IkramiyeMaasHesapla4c/Welcome.do adresine girerek sadece bazı bilgileri ekranda gördüğünüz kutucuklara yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri internet kullanmasını bilen ve belirttiğimiz adresi yazabilecek kadar bilgisi olan herkesin yapması mümkündür.

Öncelikle bordronuzdaki bilgileri kutucuklara yazarak emekli maaşınızı hesaplayabiliriz. Yani her memur derece ve kademesini kutucuklara yazabilir. Ayrıca, ek göstergenizi de bordronuzdan öğrenebilirsiniz. Yine kıdem yılınız da bordronuzda yer almaktadır. Yani özetle kutucuklara yerleştireceğiniz bütün bilgiler bordronuzda yer almaktadır.

Bu veriler kutucuklara girildikten sonra karşınıza hesapla butonu çıkacaktır. Hesapla butonuna bastıktan sonra ise ne kadar emekli maaşı ve ikramiye alacağınız ortaya çıkacaktır. İşte bu kadar basit bir işlem için kimseye paranızı kaptırmayın diyoruz. Siz de hem emekli olacağınız yaşınızı, sürenizi ve emekli maaşınızı ve ikramiyenizi hesaplayabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar.

30 yıllık bir dört yıllık üniversite mezunu Daire Başkanının emekli maaşını ve ikramiyesini hesaplayalım.

Veriler: Derece; 1, kademe; 4, hizmet yılı; 30, İkramiye yılı; 30, ek gösterge; 3600, Gösterge; 1500, Makam Tazminatı: 2000, Görev Tazminatı: 8000, kıdem yılı; 25, (kıdeme yılı en fazla 25 olabilir).

Bu veriler kutucuklara yazıldıktan sonra hesapla tuşuna basılacak ve sonuçta aşağıdaki aylık ve ikramiye bilgileri çıkacaktır;

Aylık Hesaplama Parametreleri

Özel Hizmet Göstergesi : 9500 Aylık Katsayısı :0,13055958 Taban Aylık Katsayısı : 2,04363

Aylık ve İkramiye Miktarları

Ödenecek Aylık : 5.162,75

Toplam İkramiye : 137.196,74

Daire Başkanları çalışırken ne kadar maaş alıyor?

Halen görevde olan bir daire başkanı net olarak 9.411 TL maaş alacaktır.

Müstakil daire başkanı 9.859,86 TL maaş alacaktır.

Üniversite daire başkanları 6.516 TL maaş alacaktır.

Belediyelerdeki daire başkanları ise 7.973,99 TL maaş alacaktır.

 

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir

Akaryakıt şirketlerine önce "sarı kart" gösterilecek
Son uçuşa yoğun talep! Bilet fiyatları 5 bin lira birden arttı
Bakan Kurum açıkladı! Dev tesis açılıyor
Hak-iş'ten taşerona 'ek zam ve kadro' açıklaması!
İzmir Tire Belediyesi 4 İşçi Alacak
Marmaray'da bir ilk olmuştu... Kars'ta ilginç anlar
Uzanlar'ın bankası satıldı
Günlük kazancı 400 bin TL'ydi! 21 lüks otomobile el konuldu!
Bakan Turhan açıkladı: 2020 yılında hizmete giriyor
Fatih Portakal'dan çarpıcı açıklama!
O geldikten sonra internet tüketimimiz katlandı!
Yeni kapıda tarihi gün!Büyük miting başladı...
2019 yılında En Yüksek Devlet Memuru Aylığı tutarı ne kadar oldu?

Benzer Haberler