Anasayfa » Taşeron » Kadroya geçen taşerona Bakan'dan dikkat çeken zam mesajı!

Kadroya geçen taşerona Bakan'dan dikkat çeken zam mesajı!

Kadroya geçen taşerona Bakan'dan dikkat çeken zam mesajı!

Bakan'dan kadroya geçen taşerona zam da dikkat çeken mesaj

Tarih :
Kadroya geçen taşerona Bakan'dan dikkat çeken zam mesajı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan dikkat çeken mesaj

Çalışma bakanından işçilere yönelik çalışma açıklaması

Taşeron şirketlerden sürekli işçi kadrosu ve belediye şirket işçiliğine geçen çalışanlar maaşlarına yapılacak zam miktarının açıklanmasını bekliyor.

TÜRK-İŞ YAZI GÖNDERDİ

Türk-İş Cumhurbaşkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yazı göndermiş ve işçilerin ücretlerine enflasyondaki artış olan en az yüzde 20.30 oranında zam yapılmasını istemişti.

Taşeronda 4/D'li işçilerin sözleşmeleri yenilenecek mi? Yeni adım geldi haberi için Tıklayınız

HAK-İŞ BAŞKANI ARSLAN NE DEMİŞTİ

Dün HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile görüştü

Yapılan görüşmeye ilişkin HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, görüşmede kadro alamayan taşeron işçiler ile kadroya geçirilen işçilerin sorunları ele alındığını açıklamıştı.

ASGARİ ÜCRET ARTIŞI VE % 4+4 ZAMLAR

Kadroya ve belediye şirketlerine geçirilen işçiler 2020 yılı ortalarına kadar 6'şar aylık dönemlerde yüzde4+4 şeklinde zam verileceği düzenlenmişti. Asgari ücretteki yüzde 26'lık artışla 2020 lira olan asgari ücret karşısında en düşük maaş alan kadrolu işçinin maaşı asgari ücretin altında kalıyor. Ayrıca asgari ücretin yüzdelik fazlası ile çalışan sürekli işçi ve belediye şirket işçilerinin durumu ise netlik kazanmadı.

BAKAN MESAJ ATTI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk dün HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı. Mahmut Arslan ile görüşme sonrası bir mesaj paylaştı.

Bakan Selçuk mesajında "HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Mahmut Arslan ile işçi kardeşlerimize yönelik yaptığımız çalışmaları değerlendirdik." dedi.

4/D'Lİ İŞÇİLER HEYECANLA BEKLİYOR

Kadroya ve belediye şirketlerine geçen işçiler Bakan Selçuk'un paylaştığı çalışmaların sonuçlarını heyecanla bekliyor. Daha önce en düşük ücrete asgari ücret+ %4 TİS zammı yansıtılacağı sendikalar tarafından açıklanmıştı. Fakat bu konuda resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

AÇIKLAMADA DİKKAT ÇEKEN CÜMLE

Bakan Selçuk'un açıklamasında dikkat çeken ise "işçi kardeşlerimize yönelik yaptığımız çalışmaları değerlendirdik " cümlesi oluyor. Bakan'ın açıklamalarında çalışmaların tamamlandığı ve değerlendirildiği mesajı anlaşılıyor.

İşte Bakan Selçuk'un o mesajı;

Taşeronda 4/D'li işçilerin sözleşmeleri yenilenecek mi? haberi için TIKLAYINIZ

SGK Rehberi-Özel
Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. "http://www.sgkrehberi.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler