Anasayfa » Medya Haberleri » Memur maaşları ne kadar oldu? İşte zamlı rakamlar

Memur maaşları ne kadar oldu? İşte zamlı rakamlar

Memur maaşları ne kadar oldu? İşte zamlı rakamlar

Memur maaşları ne kadar oldu? İşte zamlı rakamlar

Tarih :
Memur maaşları ne kadar oldu? İşte zamlı rakamlar

Memur maaşlarına ne kadar zam geldi? 2018'in son enflasyon rakamlarının açıklanması sonrası büyük bir merakla beklenen 2019 memur maaşları belli oldu. Peki 2019 yılında en düşük memur maaşı ve en düşük emekli memur maaşları ne kadar oldu?

Memur maaşlarına 2019 yılında yapılacak zam oranları belli oldu. Enflasyon oranına bağlı olarak ilave % 6,73 artış ile birlikte memurların alacağı zam oranı %10,73 olarak belirlendi. Memur maaşı böylelikle aile yardımı ödeneği ile birlikte hesaplandığında en düşük 3 bin 152 lira olarak belirlendi. En düşük memur emeklisi maaşı ise bu rakamların ardından 2 bin 379 liraya yükseldi.

Bu yıl ocak ayından geçerli olmak üzere kamu görevlileri ile memur emeklilerinin tamamının aylık ve ücretlerinde yüzde 4 artış öngörüldüğü hatırlatılarak, 2018 yılı ikinci altı aylık döneminde enflasyonun yüzde 10,19 gerçekleştiğine işaret edildi.

OCAK'TA % 10,73 ARTIŞ

Gerçekleşen bu enflasyon oranından kaynaklı olarak ilave yüzde 6,73 artış ile birlikte kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde ocak ayından geçerli olmak üzere toplamda yüzde 10,73 artış yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aynı dönemde SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ise yüzde 10,19 artış sağlanmıştır. Bu çerçevede aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 3 bin 133 liradan 3 bin 512 liraya, en düşük memur emekli aylığı 2 bin 149 liradan 2 bin 379 liraya yükselmiştir."

BAZI NET AYLIKLAR ŞÖYLE

Bu artışlar neticesinde 2018 Temmuz ve 2019 Ocak dönemleri itibarıyla bazı kamu görevlilerinin net görev aylığı (lira) şöyle:

 

 

Kaynak : Milliyet

İlgilinizi Çekebilir

Abdullah Gül'den dikkat çeken paylaşım!
Karamollaoğlu: Devlet Bahçeli'yi tebrik ediyoruz
Dicle Nehri'nde gemi battı! En az 40 ölü
YDS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri belirlendi
Soylu: Depremde 155'i ağır, 355 ev hasar gördü
CHP'li belediye başkanı görevden alındı
Mesleki eğitimde tekstil mezunlarının istihdamı artacak
Taşeron işçilik öldürüyor..
Memur maaş artışı nasıl yapılır? İşte ücret tavanları...

Benzer Haberler