Anasayfa » Medya Haberleri » YSK'dan seçim için flaş adres uyarısı

YSK'dan seçim için flaş adres uyarısı

YSK'dan seçim için flaş adres uyarısı

YSK'dan seçim için flaş adres uyarısı

Tarih :
YSK'dan seçim için flaş adres uyarısı

YSK seçim için flaş adres uyarısında bulundu. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, "Seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur" açıklaması yaptı

YSK Başkanı Sadi Güven imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimine ilişkin bazı bölgelerde seçmen hareketinin olduğu ve bu hareketin muhtarlık seçimlerini etkilemeye yönelik olarak yapıldığı hakkında basında haberler yer aldığı belirtildi.

Bazı ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile siyasi partilerden de YSK'ya da bu yönde bilgiler ulaştığına işaret edilen açıklamada şöyle denildi:

'YASAL ZORUNLULUKTUR'

"4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır. Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur."

 

Kaynak : Posta

İlgilinizi Çekebilir

Cem Yılmaz'dan takipçisine: Ahkam keseceğine derhal 100 bin TL ver
O belediye taşeron işçilere ücret artışı yaptı!
Erdoğan talimat verdi! Vatandaşa ucuza satılacak
%42 rapora vergi indirimi olumsuz geldi! Nasıl emekli olurum?
CHP'li belediye başkanı görevden alındı
'Ücretsiz izin' bir hak mı?
Karamollaoğlu: Devlet Bahçeli'yi tebrik ediyoruz
Kredi çekmek isteyenlere güzel haber!

Benzer Haberler