Anasayfa » Medya Haberleri » Terim'e kebapçı Selahattin Aydoğdu davasıda şok karar!

Terim'e kebapçı Selahattin Aydoğdu davasıda şok karar!

Terim'e kebapçı Selahattin Aydoğdu davasıda şok karar!

Terim'e kebapçı Selahattin Aydoğdu davasıda şok karar!

Tarih :
Terim'e kebapçı Selahattin Aydoğdu davasıda şok karar!

Fatih Terim’e Selahattin Aydoğdu’yu darp etmekten para cezası

İzmir Çeşme'de Selahaddin Aydoğdu'yu darbettiği iddiasıyla "basit yaralama" suçundan hakkında dava açılan Fatih Terim'e 3 bin lira para cezası verildi. Detaylar geliyor...

İzmir’in Çeşme ilçesinde, Selahaddin Aydoğdu’yu darbettiği iddiasıyla “basit yaralama” suçundan hakkında dava açılan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e 3 bin lira adli para cezası verildi.

MAHKEMEYE GELMEDİLER

Çeşme 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, taraf avukatları katılırken, müşteki Aydoğdu, sanık Terim ile tutuksuz yargılanan sanık E.Ö. gelmedi.

Terim’in avukatı Murat Öksüz, müvekkilinin samimi ikrarının da göz önünde bulundurularak Terim’le ilgili haksız tahrik ve takdiri indirim hükümlerinin uygulanmasını, para cezasının altı sınırdan hükmedilmesi, bunun kabul edilmemesi halinde ise hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesi talebinde bulundu.

ŞİKAYET KONUSU KONUT DOKUNULMAZLIĞI OLDU

Aydoğdu’nun avukatı Doğan Akbaş ise müvekkilinin ilk duruşmadan bu yana “Basit yaralama” suçundan Terim’den şikayetçi olmadığını söylediğini dile getirerek, Terim’in Aydoğdu’ya vurmadan olay yerinden uzaklaştığını kaydetti.

Aydoğdu’nun Terim’e karşı tek şikayetinin “Konut dokunulmazlığının ihlali ve tehdit” suçlamasına yönelik olduğunu dile getiren Akbaş, buna ilişkin davanın henüz açılmadığını anlattı.

Sanık E.֒nün avukatı Muharrem Ünal da müvekkilinin, müşteki P.Z.ǒye karşı “hakaret ve tehdit” suçunu işlemediğini savunarak beraatini talep etti.

HAKİM CEZAYA HÜKMETTİ

Hakim, “Basit yaralama” suçundan 120 gün adli para cezasıyla cezalandırılmasına hükmettiği Terim’in bu suçu “haksız tahrik” altında gerçekleştirdiğine kanaat getirerek cezayı 90 güne, Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince de 75 güne indirdi.

PARA CEZASINA ÇEVİRDİ

Hakim, bu cezayı günlüğü 40 liradan olmak üzere 3 bin lira adli para cezasına çevirerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, “Hakaret” suçundan hakkında beraat kararı verdiği sanık E.֒ye ise “tehdit” suçundan 720 lira adli para cezası verilmesini kararlaştırdı.

Kaynak : Sözcu

İlgilinizi Çekebilir

Dicle Nehri'nde gemi battı! En az 40 ölü
KPSS A grubu kadrolarına girecek aday memurlar dikkat!
KDK Başkanı: Her şeyin temelinde adalet var
Erdoğan talimat verdi! Vatandaşa ucuza satılacak
Karamollaoğlu: Devlet Bahçeli'yi tebrik ediyoruz
İstanbul'daki feci kazada öğretim görevlisinin iki ayağı koptu
Soylu: Depremde 155'i ağır, 355 ev hasar gördü
Memur maaş artışı nasıl yapılır? İşte ücret tavanları...
CHP'li belediye başkanı görevden alındı
Mesleki eğitimde tekstil mezunlarının istihdamı artacak

Benzer Haberler