3600 ek göstergede formül bulundu! 4 mesleğe bir paket

3600 ek göstergede formül bulundu! 4 mesleğe bir paket

Milyonlarca kamu personelinin merakla beklediği 3600 ek göstergede düğüm çözülmeye başladı. Bir süredir ekonomi yönetimi tarafından yapılan çalışmalarda daha önceden açıklanan dört meslek için bir düzenleme yapılması kararlaştırıldı. Söz konusu düzenlemenin ise yerel seçimler öncesinde yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Tarih :
3600 ek göstergede formül bulundu! 4 mesleğe bir paket

Cumhurbaşkanlığı Sözcü İbrahim Kalın'ın dün yaptığı açıklamanın ardından gözler yeniden 3600 ek göstergeyle ilgili yapılan çalışmalara çevrildi.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN VERDİĞİ BU SÖZLE İLGİLİ ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR

Kalın bir soru üzerine yaptığı açıklamada 3600 ek göstergeyle ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

"İmamlar, öğretmenler, hemşireler ve polisler, dört ana kategoride 3600 ek göstergeye çıkartılmasıyla ilgili çalışma devam ediyor. Tek bir paket halinde geçirilmesi planlanıyor. Gündemden çıkarma ya da unutma söz konusu değil. Çalışma tamamlandığında sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği bu söz kamuoyuyla paylaşılacaktır."

DÖRT MESLEK GRUBU TEK PAKETTE TOPLANDI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklmasında yer alan, dört meslek için bir paket oluşturulacağına yönelik sözlerinin ayrıntıları netleşti. Buna göre daha önceden 24 Kasım öğretmenler gününde açıklanması planlanan öğretmenlerle ilgili 3600 ek göstergesi, diğer üç gruptan tepki gelmemesi için askıya alındı. Bunun yerine dört meslek grubunun aynı anda açıklanması kararlaştırıldı.

Bu çerçevede, imamlar, öğretmenler, hemşireler ve polislerle ilgili çalışma birleştirildi. Şu anda, ekonomi yönetimi dört ayrı meslek grubuna getirilecek 3600 ek göstergenin maliyeti ve kapsayacağı kişilerle ilgili çalışma yürütüyor. Bu çalışmanın seçimler öncesinde tamamlanarak kamuoyuna Cumhurbaşkanı tarafından açıklanması öngörülüyor.

Söz konusu dört meslek grubuna 3600 ek gösterge verilmesine yönelik söz geçen yıl 24 Haziran seçimleri öncesinde duyurulmuştu.

 

Kaynak : SGK Rehberi
Bakan o hastalara müjdeyi verdi!
Bilderberg Toplantıları nedir?
Askere gidenler işsizlik maaşı alabilir mi?
Merkez Bankası'nın tahminine göre: Emekliye Ocak'ta % 8,46 zam geliyor
Emine Bulut'u katletmişti! Cezaevinde öldürüldü mü?
Milyonlarca memuru ilgilendiren komisyon raporu ortaya çıktı!
Zırhlı araç devrildi: Bir polis şehit 5 yaralı
Antalya Kemer Belediyesi Geçici 1 İşçi Alacak
Mahkemeden karar çıktı! Artık o şarkıyı söyleyemeyecek

Benzer Haberler