Borcu olanalar dikkat! Bu fırsatı kaçırmayın

Borcu olanalar dikkat! Bu fırsatı kaçırmayın

Borcu olanalar dikkat! Bu fırsatı kaçırmayın

Tarih :
Borcu olanalar dikkat! Bu fırsatı kaçırmayın

Kredi kartı yapılandırma projesi tüketicilere neler kazandıracak? | Banka borcundan kurtulmanın yolları

Kredi kartı sorunu 2001 krizinden bu yana bizim gündemimizde. O tarihlerle yüzde 400'leri bulan temerrüt faizleriyle borçlar ödenemez hale getirilmiş, insanların ceketleri bile banka avukatları tarafından haczedilmişti.

AK Parti hükümetleri döneminde öncelikle faizlerin düşürüldüğü yapılandırmalar ile vatandaş borç batağından kurtarıldı. Kredi kartı faizleri aşağılara çekildi, temerrüt zulmü bitirildi. Ardından yapısal bazı tedbirler geldi...

Asgari ödeme tutarı için belirlenen yüzde 10'luk oran 35-40'lara çekilerek vatandaşın faiz batağına saplanmasının bir nebze önüne geçildi.

MAAŞA GÖRE LİMİT

Maaşa göre limit belirlendi ve herkesin kart alması önlendi. Bankalar meydanlarda stant açıp kart dağıtıyordu. Cüzdandaki tüm kartların limitinin tek bir rakam olarak belirlenmesi sağlandı.

Tedbirler kredi kartındaki sorunu büyük ölçüde yok etti. Ancak bilinçsiz kullanma devam etti. Biz hâlâ kredi kartını 'bedava alışveriş aracı' olarak görmeye devam ettiğimiz için de borç sarmalının içine düşüyoruz.

Özellikle asgari tutarı ödeyerek borcu kapatma yöntemi bu sarmalı çözümsüz bir hale getiriyor. Peki ne yapmalı?

HEMEN BAŞVURUN

Kredi kartınızın borcunu asgari tutarı ödeyerek kapatmaya çalışıyorsanız, kusura bakmayın ama o borç hiç bitmeyecek demektir.

Bunun için hemen ya Ziraat Bankası'na ya da VakıfBank'a başvurarak gelir ve vadeye göre yüzde 1.10 ya da 1.20'lik faiz oranıyla borçlarınızı kapattırın.

Asgari tutarın çok altında taksitlerle borcunuzu bitirin ve sorunlu karttan kurtulun. Tüketici kredisi faizlerinin ortalama 2.60 olduğu düşünülürse, sunulan fırsat kaçırılmaz.

YAPILANDIRMANIN AVANTAJI

Borçlar yüzde 2.75 olan kredi kartı gecikme faizi yerine; 12 ay vade ile yüzde 1.10, 60 ay vade için yüzde 1.20 faiz ödenecek.

Kaynak : Takvim

Benzer Haberler