110 bin yardımcı hizmetler sınıfı da 3600 ek gösterge bekliyor!

110 bin yardımcı hizmetler sınıfı da 3600 ek gösterge bekliyor!

Yardımcı hizmetler sınıfı kadro ve ek gösterge müjdesi bekliyor!

Tarih :
110 bin yardımcı hizmetler sınıfı da 3600 ek gösterge bekliyor!

Yardımcı hizmetler sınıfı kadro ve ek gösterge müjdesi bekliyor.

Kamuda çalışan ve sayıları yaklaşık 110 bin olan yardımcı hizmetler sınıfı ek göstergede müjdeli haber bekliyor.

EK GÖSTERGE HAKLARI YOK

Kamuda çalışan herkes ek gösterge hakkına düşük de olsa sahip iken yardımcı hizmetler sınıfı personelinin böyle bir hakları bulunmuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamu çalışanlarına ek gösterge müjdesi sonrası seslerinin duyulmasını isteyen yardımcı hizmetler sınıfı personeli yapılacak ek gösterge düzenlemesinde kendilerinede yer verilmesini talep ediyorlar.

Kamu-Sen'in de hazırlayıcıları arasında olduğu ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı tarafından TBMM'ye sunulan ve halen Meclis'te Komisyonda olan ek gösterge düzenlemesinde yardımcı hizmetler sınıfı da dahil edilmişti.

SON AÇIKLAMALARDA YER ALMADILAR

Gerek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gereksede bakanların açıklamalarında 4 meslek grubu için çalışmaların devam ettiği söylendi. Yardımıcı Hizmetler sınıfında eğitim durumu itibariyle yüksek lisans diplomasına sahip olan kamu çalışanları mevcut. Esas itibariyle bu kadronun kaldırılarak genel idari hizmetler sınıfına geçirilmeleri ise ana talepleri.

SENDİKALAR DİLE GETİRDİ

Kamuda temsil yetkisi olan Memur-Sen ve Kamu-Sen yaptıkları açıklamalarda ek gösterge düzenlemesinde yardımı hizmetler sınıfı personelinin unutulmamasını istediler. Ali Yalçın bugün yaptığı konuşmasında ek gösterge düzenlemesinin Cumhurbaşkanı tarafından ortaya konan vaadi hem desteklediklerini hem de yetersiz bulduklarını ifade eden Yalçın, bazı meslek gruplarının hiç olmaması, bazılarının ise sınırlı sayıda olmasını anlamsız ve adaletsiz olarak nitelendirdi.

Yalçın, 3600 ek gösterge konusunda unvan, kadro ve kurum ayırımının ortadan kaldırılıp, lisans, lise ve ön lisans mezunlarının tamamının ek gösterge kapsamına dahil edilmesi gerektiğini söylerek yardımcı hizmetler sınıfının ek gösterge hakkından mahrum edilmemesi gerektiğini söyledi.

TEMEL ÇÖZÜM GİH KADROSU

Sorunlarına çözüm arayışını devam etttiren yardımcı hizmetler sınıfı personeli temel çözüm olarak bir defaya mahsus yaklaşık 110 bin kişinin GİH kadrolarına geçişinin gerçekleştirilmesi.

KADRO VE EK GÖSTERGEDE MÜJDELİ HABER BEKLİYORLAR

Kamuda en düşük ücretleri alan yardımıcı hizmetler sınıfı personeli seçim öncesi kadro ve ek göstergede müjdeli haber bekliyorlar.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler