Anasayfa » Medya Haberleri » 3600 ek göstergede 5. meslek! Personelim bunu hak ediyor

3600 ek göstergede 5. meslek! Personelim bunu hak ediyor

3600 ek göstergede 5. meslek! Personelim bunu hak ediyor

Kamuda O kurum başkanından ek gösterge çıkışı! Personelim bunu hak ediyor

Tarih :
3600 ek göstergede 5. meslek! Personelim bunu hak ediyor

"Bilişim uzmanları için 3600 ek göstergeyi herkes istiyor diye talep etmiyoruz, bilişimciler bunu hak ediyor"

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu: "Bilişim personelinin özlük haklarının uluslararası piyasa şartlarıyla rekabet edebilecek seviyelere getirilmesine yönelik adımların hızlandırılması gerekiyor"

'HERKES İSTİYOR DİYE İSTEMİYORUZ, BİLİŞİMCİLER BUNU HAK EDİYOR'

TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe "Bilişim uzmanları için 3600 ek göstergeyi herkes istiyor diye talep etmiyoruz, bilişimciler bunu hak ediyor"

ÖZLÜK HAKLARI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, bilişim personelinin özlük haklarının uluslararası piyasa şartlarıyla rekabet edebilecek seviyelere getirilmesine yönelik adımların hızlandırılması gerektiğini söyledi.

Karagözoğlu, Türkiye Bilişim Derneğinin (TBD) ev sahipliğinde BTK Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Bilişim Personelinin Özlük Haklarının İyileştirilmesi Toplantısı"nın açılışında yaptığı konuşmada, sektörün gelişmesi için bu alanda çalışan personelin durumunun önemli olduğunu dile getirdi.

HIZLANDIRILMASINI İSTEDİ

Yetkin bilişim uzmanlarının sayısının arttırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığını vurgulayan Karagözoğlu, "Bilişim personelinin özlük haklarının uluslararası piyasa şartlarıyla rekabet edebilecek seviyelere getirilmesine yönelik adımların hızlandırılması gerekiyor." dedi.

Karagözoğlu, ücret ve emeklilik şartlarının iyileştirilmesinin yanında personelin kendini geliştirmesi için eğitim ve sertifika programlarının teşvik edilmesinin önemine de işaret etti.

"BİLİŞİM UZMANLIĞI BİR KARİYER OLARAK KABUL EDİLMELİ"

TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe ise hem mesleki hem de toplumsal bir örgüt olduklarını belirterek, derneğin kadınlara, gençlere, engellilere ve KOBİ'lere yönelik projeleri hakkında bilgi verdi.

'KARİYER OLARAK KABUL EDİLSİN'

Dijital ekosistemin oluşturulması konusunda planlı bir şekilde hareket etmeye çalıştıklarını belirten Aktepe, "Bilişim teknolojilerini çok iyi kullananlar kendilerini bilişimci zannedebiliyor ama bilişim mesleğinin bir uzmanlık olduğunu unutmamak lazım. Dolayısıyla bizim talebimiz, bilişim uzmanlığının bir kariyer olarak kabul edilmesi. Bilişim uzmanları için 3600 ek göstergeyi herkes istiyor diye talep etmiyoruz, bilişimciler bunu hak ediyor. Bu talebimizi bir rapor hazırlayarak ilgili yerlere ileteceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler