Anasayfa » Medya Haberleri » Maliye'de sürpriz görevden alma!

Maliye'de sürpriz görevden alma!

Maliye'de sürpriz görevden alma!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü'nde sürpriz görevden alma yaşandı. Kurumun Genel Müdürü Mücahit Civriz görevden alındı. Süpriz görevden alma Maliye Bakanlığı içinde de büyük yankı uyandırdı.

Tarih :
Maliye'de sürpriz görevden alma!

Ekonomi yönetiminde geçtiğimiz günlerde sürpriz bir görevden alma yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Vekili Mücahit Civriz görevden alındı. Yaklaşık 15 aydır vekaleten genel müdürlük görevini yürüten Civriz'in, aynı makama asalaten atanması bekleniyordu.

Görevden alınan Civriz kimdir?

1981 yılında Eskişehir/Sivrihisar’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara Ayaş’ta, lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çalışma hayatına 2006 yılında Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nde Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak başlamış olup; 2009 yılında Devlet Muhasebe Uzmanı olmuştur. 2011 yılında yayımlanan 659 sayılı KHK ile unvanı Maliye Uzmanı olmuştur.

24.01.2016–07.11.2017 tarihleri arasında Maliye Bakanı Naci AĞBAL’ın Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Bu görevi esnasında 09.03.2017–13.11.2017 tarihleri arasında Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı ünvanında bulunmuştur.

21.04.2016 tarihinde Sümer Holding Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış olup 02.04.2018 tarihinde de bu görevden istifa ederek ayrılmıştır.

Mesleki ve güncel konularda çalışmalar yapan Mücahit CİVRİZ'in, çeşitli mesleki yayın organlarında Mali İstatistikler, Mali Saydamlık, Hesap Verilebilirlik, Mali Kural, Kriz, Türkiye Ekonomisi, Yunanistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti konularında yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Makale ve yazıları; Vergi Dünyası, Vergi Sorunları, Yaklaşım, Uzman Bakış Dergileri ile Dünya Gazetesi ve Star Gazetesi Açık Görüş ekinde yayımlanmıştır.

07.11.2017 tarihinden itibaren Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcılığına; 03.04.2018 tarihi itibarıyla da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına tedviren görevlendirilmiş olup halen bu görevi sürdürmekteydi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler