Anasayfa » Taşeron » O belediyede kadro alan taşerona en düşük maaş 3.500 TL oldu!

O belediyede kadro alan taşerona en düşük maaş 3.500 TL oldu!

O belediyede kadro alan taşerona en düşük maaş 3.500 TL oldu!

O belediyede kadro alan taşerona en düşük maaş 3.500 TL oldu!

Tarih :
O belediyede kadro alan taşerona en düşük maaş 3.500 TL oldu!
Taşeron şirketlerden belediye şirketine geçen işçilere en düşük maaş 3 bin 500 lira oldu.

Kadro alan taşeron TİS imzaladı! İşte muhteşem kazanımlar...

TAŞERON ŞİRKETLERDEN KADROYA GEÇEN İŞÇİLER

696 Sayılı KHK ile taşeron şirketlerden kadroya geçen içiler toplu iş sözleşmesine dahil edildiler. İşçiler TİS ile asgari ücretin yüzdelik fazlaları ile birlikte maaş ve izinlerde önemli kazanımlar sağlanırken toplu sözleşme, grev ve sendika hakkıda elde edildi. İşte detaylar...

En düşük işçi maaşı 3 bin 500 lira oldu!

Bayraklı Belediyesi'nde en düşük işçinin maaşı yaklaşık 3 bin 500 lira oldu

TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Bayraklı Belediyesi ile DİSK Genel-İş 6 no'lu şube arasında bin 110 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı. 30 Haziran 2020 tarihine kadar geçerli sözleşmeye göre, Bayraklı Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı yaklaşık 3 bin 500 lira oldu.

EN DÜŞÜK MAAŞ 3.500 TL OLDU

Bayraklı Belediyesi ile DİSK Genel-İş 6 no'lu şube arasında toplu sözleşme heyecanı yaşandı. Bin 110 işçiyi kapsayan toplu sözleşme, DİSK Genel-İş 6 no'lu Şube Başkanı Emine Yılmaz ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ arasında imzalandı. Anlaşmaya, en düşük işçi maaşı yaklaşık 3 bin 500 lira oldu.

ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE FARKLARI

Toplu sözleşmede en önemli taleplerden biri olan asgari ücret farkı ve yüzdelik dilimlerin bu toplu sözleşmede yer aldığını belirten Emine Yılmaz, "Yol ve yemek paralarımız için 3 yıl önceki ücretler veriliyordu. Artık günün koşullarına getirildi.

---*Tüm işçilere haftada 2 bin 250 gr yoğurt

---*Yılda 1 defaya mahsus olmak üzere sivil mont kaban ve ayakkabı verilecek.

---*Ayrıca yaklaşık 400 TL değerinde erzak hakkı getirildi.

İLAVE SOSYAL İZİN

---*KHK ile sınırlı olan sosyal izinlere ilave sosyal izinler geldi. Banka promosyon hakkı elde edildi ve toplu sözleşmemize konuldu.

---*İşçiler belediye tesislerinden yüzde 25 indirimli yararlanabilecek.

KHK İLE KADROYA GEÇEN İŞÇİLERE TOPLU SÖZLEŞME, GREV VE SENDİKA HAKKI

Bu sözleşmeyle birlikte KHK ile kadroya geçen tüm işçi arkadaşlarımız toplu sözleşme, grev ve sendika hakkını elde etmiş bulunuyor. 10 yıldır birlikte çalıştığım ve 3 yıldır birlikte sendikal hak ve özgürlükler konusunda bize destek veren Hasan Karabağ unutulmayacak, işçi, emekçi, örgütçü bir başkan olarak yüreklerimizde yer alacaktır. Bundan sonra KHK kanunlarına karşı işçilerin ekonomik sosyal kültürel düzeylerini yükseltmek, arkadaşlarımızın insan onuruna yarışır ve çağın gerekliliklerine uygun bir yaşam düzeyini sağlamak için mücadelemiz devam edecektir" dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da, "10 senedir maaşlarınızı geciktirmeden verdik. Her zaman çalışanlarımızdan yana olduk. Umarız bundan sonra da yine aynı şekilde devam eder. Bu toplu sözleşme tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler