Anasayfa » İşsizlik » Yapamazsın parana yazık olur dediler patron oldu

Yapamazsın parana yazık olur dediler patron oldu

Yapamazsın parana yazık olur dediler patron oldu

Kayseri’de ‘Yapamazsın, 3 ay sonra kapatırsın, parana yazık olur’ diyenlere aldırmadan işçi olarak girdiği lokantayı devralan Fatma Aksu, 5 yıldır başarıyla işlettiği lokantada 7 kişiye istihdam sağlıyor.

Tarih :
Yapamazsın parana yazık olur dediler patron oldu
Kayseri’de yaşayan 34 yaşındaki Fatma Aksu, ev kadınlığını bırakıp kendi işleteceği bir işletme açmak istedi. İlk başlarda pastane açmak için uygun bir dükkan arayan Aksu, iş ilanı gördüğü bir lokantaya girerek çalışmaya başladı.

Patronunun dükkanını devredeceğini öğrenen Fatma Aksu, lokantayı devralarak işletmeye başladı.

Hikayesini anlatan Aksu, "Ben daha önce ev hanımıydım. Sonra ticaretle uğraşmak ve kendime has istedim. İlk olarak pastane ve unlu mamuller üzerine bir yer açmak istedim. Mekan ararken burada personel arandığını gördüm. Benim için daha kolay olacağını düşündüm. Burada 1.5 ay çalıştıktan sonra patronum dükkanı devrediyordu. ‘Bu işi bende yaparım’ diyerek burayı devraldım. Daha önce tecrübem olmadığı için ‘Yapamazsın, 3 ay sonra kapatırsın, parana yazık olur’ diyenler oldu. Ben pes etmedim, azimle mücadeleme devam ettim ve 5 yıldır burada işimin başındayım. Şu an benimle beraber 8 kişi çalışıyor. Burayı devraldıktan sonra eski patronum benim yanımda çalıştı. Kendisiyle ‘Patron işçi oldu, işçi patron oldu’ diye gülümsemelerimiz oldu.

Kadınlara seslenen Aksu, "Kadınlar evde oturmasın, mücadele etsinler. İşinin başında olsun. Ne olursa olsun ayaklarının üzerinde dursunlar. İyi gün oluyor, kötü oluyor. Kimseye muhtaç olmasınlar. Dimdik ayaklarının üzerinde durmalarını isterim” dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Memurun talebi masada!
Memura, 'ekonomik programda' ne kadar zam öngörüldü?
Resmen başladı! Benzin ve motorinde yeni dönem
Emeklilik sistemi değişiyor! Erken emeklilik yolda..
Mansur Yavaş'tan Melih Gökçek'e milyonluk suç duyurusu!
Emekli aylığı kesintisi nasıl sorgulanır?
O taşeron işçiler işlerini geri istiyor!
Elektrik faturalarında yeni dönem

Benzer Haberler