5 milyon emeklinin gözü Meclis'te! 355 TL zam

5 milyon emeklinin gözü Meclis'te! 355 TL zam

5 milyon emekliye 355 lira intibak

Tarih :
5 milyon emeklinin gözü Meclis'te! 355 TL zam

2000 yılı ve sonrasında emekli olanların gözü Meclis’te. Yeni intibak için yasa bekleniyor. Beklentiler hayata geçerse, 5 milyon emekliye 355 liraya varan zam yolu açılacak

Milyonlarca emekli intibak beklentisi taşıyor. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar, 2000'den önce emekli olanların aylıklarında 355 liraya varan artış getiren intibak düzenlemesinin kendileri için de hayata geçirilmesini istiyor. Bunun için Meclis'ten yasa çıkarılması bekleniyor.

5 MİLYON EMEKLİYİ KAPSAYACAK

Eğer intibak yasası çıkarsa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu detaylı bir çalışma gerçekleştirecek. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşı yeniden hesaplanacak. Emeklilere, prim ödemelerine ve hizmet sürelerine göre farklı zamlar söz konusu olacak. Yani düzenleme, her emekliye farklı yansıyacak. 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lı 50 ile 355 lira arasında zamdan yararlanmıştı. Yeni intibakta da artışın bu seviyelerde olabileceği ifade ediliyor. TÜED, yapılacak intibak düzenlemesinin yaklaşık 5 milyon emekliyi kapsayacağını ifade ediyor.

Kaynak : Takvim

İlgilinizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin Mansur Yavaş’a teklifini açıkladı
BBP'li adaydan Mansur Yavaş'a: Şahsen oyumu size atacağım
AK Parti adayına FETÖ gözaltısı
Bakan müjdeyi verdi: Tanzim ürünler zincir marketlere geliyor!
'Sokakta sigara içen kadın ucuzdur' demişti. Ece Üner'den sert tepki
Taraftar istedi, Erdoğan talimatı verdi...
MEB'den Gastronomi bölümü mezunları için açıklama
Malatya’da kayısıyı don vurdu

Benzer Haberler