Denizli'deki depremde dikkat çeken detay

Denizli'deki depremde dikkat çeken detay

Tarih :
Denizli'deki depremde dikkat çeken detay
Denizli’de meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki deprem kuşları da tedirgin etti. Elektrik direkleri üzerinde yuvaları bulunan leyleklerin, depremden bu yana yuvalarının üzerinde devamlı uçtukları, bozulan yuvalarını düzelttikleri ve ardından tekrar havalandıkları gözlendi.
Denizli'nin Acıpayam ilçesinde sabah 09.34'te 5.5 büyüklüğünde meydana gelen ve birçok evin yıkılmasına neden olan deprem, vatandaşların yanı sıra hayvanları da tedirgin etti. Depremin etkili olduğu mahallelerden Ucarı'da, 5'e yakın elektrik direğine yuva yapan leyleklerin, depremin ardından yuvalarından ayrıldıkları, uzun süre boyunca yine yuvalarının üzerinde uçuş yaptıkları gözlendi. Leyleklerin, arada bir yuvalarına kısa süreliğine de olsa gelip kontrol ettikleri, bozulan bölgeleri düzelttikleri ve ardından tekrar havalandıkları gözlendi.

"Normalde devamlı yuvalarında oluyorlardı"
Bölgede yaşayan Bekir Saygın isimli vatandaş, depremin çok kuvvetli bir deprem olduğunu ve hayvanların da bundan etkilendiğini söyledi. Saygın, "4-5 tane leylek direklerin üzerinde yuva yapmıştı. 10 dakika önce yuvasına konup ardından hemen kalktılar. Normalde devamlı yuvalarında oluyorlar, belli ki yumurtaları var ama tehlikeyi seziyorlar" dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
CHP'li Erol'un Nagehan Alçı'ya yanıtı sosyal medyada gündem oldu
Acun Ilıcalı satın alacağı kulübü açıkladı
Buket Aydın, ekranlara döneceği tarihi açıkladı
Sokağa çıkma yasağı bitiyor mu?
Emekliye temmuzda zam ve ikramiye geliyor!
Ümmet camilere kavuşuyor! İşte yeni kurallar
Cenazeye gitti! Tazminatsız işten atıldı..
'Salgın sonrası önümüzde üç kriz daha var'

Benzer Haberler