Anasayfa » Medya Haberleri » Mansur Yavaş, HDP açıklamasında geri adım attı

Mansur Yavaş, HDP açıklamasında geri adım attı

Mansur Yavaş, HDP açıklamasında geri adım attı

Mansur Yavaş HDP ile ilgili açıklamalarında geri adım attı. Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Mansur Yavaş, "HDP'liler rehabilite edilmel" sözleri için "Dilim sürçmüş olabilir." dedi. Yavaş'ın, kavga çıkartan açıklaması sonrasında HDP'li Hasip Kaplan "Mansur Yavaş, Seni öyle bir rehabilite ederiz ki, feleğin şaşar, aklın tavana vurur" demişti.

Tarih :
Mansur Yavaş, HDP açıklamasında geri adım attı
31 Mart yerel seçimlerine 10 gün kaldı. Siyasi partiler, son çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde HDP ile CHP arasında Mansur Yavaş'ın neden olduğu krizde, Mansur Yavaş'tan geri adım geldi.

Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Mansur Yavaş, "HDP'liler rehabilite edilmel" sözleri için "Dilim sürçmüş olabilir." dedi.

Mansur Yavaş HDP ile ilgili açıklamalarında geri adım attı

"DİLİM SÜRÇTÜ"

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin, "Mansur Yavaş bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir." sözlerine cevap veren ittifakın Ankara adayı Mansur Yavaş, "Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanlar bizden uzak olsun." ifadelerini kullanmıştı.

Krize neden olan Mansur Yavaş'ın bu ifadeleri, yine kendisi tarafından geri alındı. Yavaş, "HDP'ye oy veren seçmene bu kadar yüklenmek yersiz. Bunlar yarın öbür gün başka bir partiye de oy verebilir diyorum. Ben HDP'nin oylarıyla değil 6 milyon Ankaralının oyuyla seçileceğim. Neden sizin oylarınızla seçileyim? HDP'ye oy veren seçmen, yarın MHP'ye bile oy verebilir. Siz bunları vatan haini olarak gösteremezsiniz diyorum. 'HDP'liler rehabilite edilmeli' derken dilim sürçmüş olabilir." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Memurlar.Net
Yeni sistemde askere giden çalışanın hakları neler?
Adli Tıp 'kaza değil' dedi, Canikli, babadan şikayetçi oldu
Duayen iş insanı hayatını kaybetti
Dikkat! Erken ölüm sebebi...
Osmanlı satmadı Araplar satıyor
Ekrem İmamoğlu'ndan 'Cübbeli'ye tepki
Babacan ve ekibi Yozgat'ta yemekte buluştu
Askerler erken terhis sevinci yaşadı

Benzer Haberler