Karamollaoğlu: Devlet Bahçeli'yi tebrik ediyoruz

Karamollaoğlu: Devlet Bahçeli'yi tebrik ediyoruz

Karamollaoğlu: Devlet Bahçeli'yi tebrik ediyoruz

Tarih :
Karamollaoğlu: Devlet Bahçeli'yi tebrik ediyoruz

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi yaptığı "'genel başkanlıkla, cumhurbaşkanlığı makamının ikisini birbirinden ayırmak lazım" açıklamasından dolayı tebrik etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Karamollaoğlu, bir gazetecinin "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'genel başkanlıkla, cumhurbaşkanlığı makamının ikisini birbirinden ayırmak lazım. Yoksa devlet tahrip olur' dediğini, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Allah razı olsun. Sayın Bahçeli’yi bazı durumlarda tenkit edebiliriz. Ancak bu söylediği çok doğru, tebrik ederiz. Teşekkür etmeyi vazife biliriz" diyerek cevap verdşç

Karamollaoğlu, bir başka gazetecinin "Devlet Bahçeli’nin, 'Seçimden sonra tek bir dilleğim var; Yurt Sulh Konseyi’nin bulunması’ dedi. Ne demek istersiniz?" sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Aslında bunların bürokrat ayağı ve ticaret ayağı bir bütündür. Türkiye’yi bir bütün olarak ele geçirmek için çaba sarf etmiş. Kullandıkları en önemli unsur AK Parti! Şimdi bunların içlerinde kim AK Partili kim FET֒cü ayrıştırın bana ne! Ama şu bir gerçektir ki bunun siyasi ayağının adı AK Parti’dir. AK Parti’nin içinde bazıları vardır, göbeğinden bağlıdır. Birileri vardır sempati duymuştur ve birileri vardır onları kullanarak kendisine yer edinmiştir. Şimdi bunun birçok tabiri var. Biz biliyoruz ki bunların bakanlarının, mektuplarını yayınladıklarını biliyoruz. Bu gizli bir mesele değil. AK Parti masum değil. Herkesi suçlarken önce dönüp kendisine bakmalıdır. İnanıyorum ki Sayın Erdoğan çıkıp Devlet Bahçeli çok doğru söylüyorsunuz, der. Ben çok ileri gittim Sayın Bahçeli haklı, der."

Kaynak : Milli Gazete
İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: 14 gözaltı
Türkiye'ye İdlib kıskacı
ABD'den skandal Türkiye kararı! Teklif resmen geri çekildi
AK Parti'de bugün kutlama yarın teşekkür
Sözleşmenizi iyi okuyun! Bir çok sebebi var
ROK'A bir tepki de Hidayet Türkoğlu'ndan
AK Parti'den 18. yıl dönümüne özel marş
Kadro alan taşerona 2. şok! Yine yer almadılar
Erken seçim mi geliyor?

Benzer Haberler