Anasayfa » Medya Haberleri » Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan KDV müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan KDV müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan KDV müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan KDV müjdesi

Tarih :
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan KDV müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,"KDV uyuşmazlığında son noktaya geldik, imzaları tamamladık, Külliye az önce imzaladı, hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Konut kredi faizleri ile ilgili de konuşan Albayrak, "Konut faizleri yüzde 1,28’lere geldi. Tahminim mayıs gibi yüzde 1'in altını, yüzde 0,98’i görünce sektördeki süreç daha da hızlanacak" ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) tarafından bir otelde düzenlenen 9. Otomotiv Kongresi'nde konuştu.

"Türkiye güçlü performansıyla yine birilerini üzmeye ve şaşırtmaya devam edecek" diyen Albayrak şunları dile getirdi:Türkiye tüm bu süreçlerde yaşadığı imtihanlardan daha da güçlenerek yoluna devam edecek. Cari açıktaki dengelenme hiçbir dönem bu kadar güçlü olmamıştı.Konutta mart itibarıyla günlük takip ettiğim rakamlar çok güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor. Konut faizleri yüzde 1,28’lere geldi. Tahminim mayıs gibi yüzde 1'in altını, yüzde 0,98’i görünce sektördeki süreç daha da hızlanacak. KDV uyuşmazlığında son noktaya geldik, imzaları tamamladık, Külliye imzaladı, hayırlı uğurlu olsun.

 

Kaynak : Vatan
Başkan'dan memurlara ilginç talep!
Facebook 2 milyarı aşkın hesabı sildi
Akdeniz'de korkutan deprem!
Abdullah Gül'ün sözleri Ekrem İmamoğlu'nu sevindirdi
Kafa keseceğim' diyen kişiye gözaltı
Erkekler de vefat eden eşten ‘dul aylığı’ alabilir mi?
Afrika sıcakları geliyor
Bakan Varank'tan yerli oto açıklaması

Benzer Haberler