Anasayfa » Medya Haberleri » Konutta en çok ilk alan kazanıyor

Konutta en çok ilk alan kazanıyor

Konutta en çok ilk alan kazanıyor

Tarih :
Konutta en çok ilk alan kazanıyor
DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Türkiye’de en fazla kazanç sağlayan yatırımın hâlâ konut olduğunu dile getirdi. Yılmaz ayrıca projelerde konutu en başta alanların sonradan alım yapanlara göre çok ciddi kazanç farkı sağladıklarını ifade etti.
DENİZHAN ERKOÇ/İSTANBUL

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konuta yatırımın orta ve uzun vadede yüksek getiriler sağladığını dile getirdi. Yılmaz, son 20 yıla bakıldığında konuttan daha fazla getiri sağlayan hiçbir yatırımın bulunmadığını ifade ederek, “Son dönemde gerçekleştirdiğimiz İstmarina’da metrekaresi 4 bin TL’den satışa çıkmıştık. Projenin son bağımsız birimlerini metrekare bedeli 14-17 bin TL aralığında verdik. Yani ilk alanlar yüzde 325 kazançlı çıktı. Teras Kule’de ise satış fiyatı 5 bin liradan başlamıştı.

Halihazırda bu projedeki fiyatlar 9 bin 500 liraya yükseldi. Yani konutta en çok ilk alıcı kazanıyor” dedi. DAP olarak her zamana sektörde ses getirecek işlere imza attıklarını belirten Yılmaz, İstanbul dışında hayata geçirdikleri ilk yatırımları olan DAP İzmir’de de kaba inşaatın tüm hızıyla sürdüğünü, projede yer alan iki kulede kaba inşaatın sonuna yaklaşıldığını aktardı. DAP İzmir için bir de erken teslim müjdesi veren Ziya Yılmaz, “Projedeki teslim tarihini Aralık 2020 diye açıklamıştık. Ancak bir DAP geleneği olarak tarihi erkene çekiyoruz ve projeyi erken teslim etmeyi planlıyoruz” diye konuştu. Yılmaz ayrıca, herkesin İstanbul depreminden bahsettiğini ancak İzmir’in de birinci derece deprem bölgesinde olduğunun altını çizdi. Şu anda İzmir’in en güvenli binasını yaptıklarını kaydeden Ziya Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: İzmir’de önce güvenlik dedik. Bizim yaptığımız tarz binalarda 20 metre temel derinliği olur ama biz 61 metreye kadar indik. Yani 21 katlı yapımızın altında 21 katlık bir mesafa olacak. Ayrıca otoparkı da yer altına çektik ve böylece peyzaj ve çocuk alanı gibi sosyal yaşam alanlarına yer üstünde daha fazla yer açtık. Kısacası İzmir’e yakışanı yaptık.

‘İKİ YILDA 4 BİN 600 KONUT TESLİM ETTİK’

DAP olarak bu anlamda iş bitirme becerileri, erken teslimleri ve stratejik projeleri ile sektöre örnek olduklarına vurgu yapan Ziya Yılmaz, “Sadece son 2 yılda 4 bin 600’ün üzerinde ev teslimi gerçekleştirdik. Bu en az inşaat süreci kadar kıymetli, özenli bir konu” değerlendirmesinde bulundu. Ziya Yılmaz, 2019’un ilk yarısında da Validebağ ve Teras Kule projelerini teslim edeceklerini, bir sonraki teslimlerin ise Dap İzmir olacağını vurguladı.

Kaynak : Karar

Benzer Haberler