Hak-iş'ten taşerona 'ek zam ve kadro' açıklaması!

Hak-iş'ten taşerona 'ek zam ve kadro' açıklaması!

Tarih :
Hak-iş'ten taşerona 'ek zam ve kadro' açıklaması!
696 sayılı KHK ile kadroya geçen taşeronların zam sorunları sürerken, KHK’dan yararlanamayan taşeronlar da kadro bekliyor. Taşeron sürecinin başından itibaren takipçisi olan Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, önceki gün taşerona zam ve taşerona kadro konusunda kritik açıklamalar yaptı.

BELEDİYELERDE BAŞLATTIK
Taşeronların 2020 yılına kadar alacakları yüzde 4+4 zammın enflasyon karşısında yetersiz olması üzerine harekete geçtiklerini söyleyen Mahmut Arslan, belediyelerde bu sorunu çözmek için harekete geçtiklerini söyledi.

KADROYU HAK EDEN ARKADAŞLARIMIZ ALAMADI
KHK ile kadroya geçen 1 milyona yakın taşeron olmasına rağmen başta KİT’ler olmak üzere kadro alamayan işçilerin durumuna bir hayli üzüldüklerini söyleyen Arslan, kadroya geçiş gibi büyük bir başarıya imza atarken böyle eksiklerin ve durumların başarıya gölge düşürdüğünü belirtti.

KİT’lerin kadroya geçmesi için var güçleri ile çalıştıklarını söyleyen Arslan, fakat bunun için öncelikle KHK’daki eksiklerin giderilmesinin gerektiğini söyledi.

ANTALYA UMUT OLDU
KHK’daki bir diğer eksiğin zam konusunda olduğunu söyleyen Arslan, taşeronların yüzde 4+4 zam almalarının enflasyon karşısında kötü olduğunu ve bu durumun değişmesi gerektiğini vurguladı. Son olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşme imzalanmasının durumun değişebileceğine işaret olduğunun altını çizen Arslan, kamu ve bakanlıklarda kadro alan arkadaşlar için yakın zamanda bir düzenleme için çabalarının süreceğinin sözünü verdi.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler