Anasayfa » Gündem » Dershane önünden kaçırılan kız, bakın nerede bulundu?

Dershane önünden kaçırılan kız, bakın nerede bulundu?

Dershane önünden kaçırılan kız, bakın nerede bulundu?

Tarih :
Dershane önünden kaçırılan kız, bakın nerede bulundu?
Diyarbakır'da dershanesinin önüne gelen 6 kişi tarafından kaçırılan 17 yaşındaki Zeynep Eken, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonuyla bulunarak ailesine teslim edildi.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, dershane önünde kaçırılan Zeynep Eken'in, güvenlik güçlerinin yaptığı çalışma sonucu Batman'da olduğu tespit edildi. Alıkonulduğu eve baskın düzenleyen güvenlik güçleri, Eken'i alarak ailesine teslim etti.

DERSHANENİN ÖNÜNE GELİP KAÇIRDILAR

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, geçtiğimiz yıl liseyi bitiren 17 yaşındaki Zeynep Eken, üniversite sınavlarına hazırlanmak için ablası Hanife Eken ile birlikte bir dershaneye kaydoldu. Üniversite eğitimini almayı çok isteyen Eken, yaklaşık 6 ay boyunca derslerini ihmal etmedi. 18'ine girmesine az bir zaman kalan Zeynep Eken, iddiaya göre yaklaşık bir ay önce dershanesinin önüne gelen 6 kişi tarafından kaçırıldı.

AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

Çalışmalarına hız veren güvenlik güçleri, 17 yaşındaki Zeynep'in Batman'a bağlı bir köye kaçırıldığını belirledi. Hafta içi alıkonulduğu eve operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, Zeynep'i alarak ailesine teslim etti. Zeynep'in durumunun iyi olduğu, kaçıran şahısların emniyetteki işlemlerinin ise devam ettiği öğrenildi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler