Anasayfa » Medya Haberleri » Binali Yıldırım 'ey gençler müjde veriyorum'

Binali Yıldırım 'ey gençler müjde veriyorum'

Binali Yıldırım 'ey gençler müjde veriyorum'

Tarih :
Binali Yıldırım 'ey gençler müjde veriyorum'
Cumhur İttifakı'nın İstanbul mitingi bugün gerçekleşiyor. Tarihi mitingde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım halka hitap etti. Yıldırım, "Müjde veriyorum ey İstanbul, ey gençler; gelin İstanbulla birlikte bu şehri akıllı şehir yapalım, bu uğurda birlikte çalışmaya benim kankam olmaya var mısınız gençler? Hanımefendiler birlikte yürümeye hazır mısınız? Beyefendiler omuz omuza daha güzel İstanbul için var mısınız?" diye konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katıldığı Cumhur İttifakı'nın Yenikapı'daki "Büyük İstanbul Mitingi" başladı. Binali Yıldırım mitingde halka hitap ediyor.


Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'u susuzluktan çamurdan ayağa kaldırdı. 1994'ten beri gönül coğrafyamızın lideri, suskun dünyanın sesi Başkan Erdoğan'ın yol arkadaşı olarak İstanbul'a hizmet etme fırsatı bulduğum için Rabbime şükür ediyorum.

,Sevgili İstanbullular... Bu birlik bu beraberlik bizde olduğpu müddetçe emin olun İstanbul'un da Türkiye'nin çözülemeyecek hiç bir derdi olmaz. Bu muhteşem tablonun önünde saygıyla eğiliyorum. Bu muhteşem tablo bize bir şey diyor. 'İstanbul 1 Nisan'ı karşılamaya hazır' diyor. Yine bizi mahcup etmediniz. Allah hepinizden razı olsun. İstanbul'u dünyanın yıldızı yapacağız. İstanbul'da yıldırım hızı ile herkesin mutlu olacağı bir yönetim ortaya koyacağız.

İstanbul, 1 Nisan'ı karşılamaya hazır mısın? Bu meydan AK Parti'nin ışığı MHP'nin hilali parlıyor. Bu meydanda Cumhur İttifakı'nın gür sesi yankılanıyor. Gelecek 5 yılda da sizin desteğinizle aziz İstanbul'a aynı heyecan ve kararlılıkla hizmet edeceğime söz veriyorum. Siz mutlu olursanız ben daha çok mutlu olacağım. Ayırmak yok ötekeleştirmek yok. Bizim inancımızda birlik var, kardeşlik var. Birlikte Türkiye olmak var.

Anneler çocuklarınız en güzel anaokuluna gidecek. Çünkü bunu siz hak ediyorsunuz. Dünyada hangi meslek geçerliyse onun diplomasını alacak. Çalışmak isteyene iş, kendi işini kurmak isteyene destek bizden. Müjde veriyorum ey İstanbul, ey gençler; gelin İstanbulla birlikte bu şehri akıllı şehir yapalım, bu uğurda birlikte çalışmaya benim kankam olmaya var mısınız gençler? Hanımefendiler birlikte yürümeye hazır mısınız? Beyefendiler omuz omuza daha güzel İstanbul için var mısınız?

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler