Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan müjde üstüne müjde verdi!

Erdoğan müjde üstüne müjde verdi!

Erdoğan müjde üstüne müjde verdi!

Tarih :
Erdoğan müjde üstüne müjde verdi!
Cumhur İttifakı İstanbul mitinginde Başkan Recep Tayyip Erdoğan Yeni miting konuşmasını gerçekeştiriyor. Milyonların beklediği Başkan Erdoğan, AK Parti İBB Başkan adayı Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ardından kürsüye davet edildi ve milyonlarla buluştu. Yenikapı meydanını hıncahınç dolduran vatandaşlar Başkan Erdoğan'ın gelişi ile birlikte büyük coşku yaşadı. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları ve miting alanından son dakika haberleri;

"Ey İstanbul... Sevda nedir bilmezken, sevdalandığım şehir. Gök kubbenin altında nakış gibi işlenen şehir. Ey şehadetlerle alınan, şehitleriyle şahlanan şehir. İstanbul... Seni yürekten selamlıyorum. Ayasofyasıyla, Sultanahmet'iyle, En son Çamlıca'sıyla göz kamaştıran, kıtaları birleştiren İstanbul. Şiirler, resimler yapılan bağrınca nice sanatçıyı barındıran İstanbul. Sizi aşk ile selamlıyorum.

"1 MİLYON 600 BİN KİŞİ BURADAYIZ"

Yenikapı bugün yine bir başka güzel. Elhamdülillah. Gözümüzün görevildiği kadarıyla muhteşemsin İstanbul. Bugün sayın Bahçeli'yle AK Parti ve MHP'ye gönül vermişl kardeşlerimle bir kez daha Yenikapı'dayız. Şuanda aldığım rakam 1 milyon 600 bin.

Bu şehir Sultan Abdulhamid'in namusudur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün son nefesidir. Merhum Özal'ın rüyasıdır. Merhum Erbakan hocamısın duasıdır. Bu şehir bizim de hizmetkarı olmaktan şeref duyduuğumuz davamız, aşkımız, sevdamız, duamız, her şeyimizdir. Bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı bu kadim şehri korumaya devam edeceğiz.

BAYRAĞIMIZI HAZMEDEMEYENLERE CEVABI 31 MART'TA VERİN

Ey İstanbul, 31 Mart'ta göklerinde nazlı nazlı dalgalanan bayrağına tahammül edemeyenlere cevap vermeye hazır mısın?

İNŞAALLAH SEÇİMDEN SONRA BURADA ZAFERİN ŞENLİĞİNİ YAPARIZ

İnşaAllah seçimden sonra burada bir de şöyle zaferin şenliğini yaparız. 94'te bu kardeşinizi İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığınız andan itibaren Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde İstanbul'a yapılan her hizmetin takipçisi oldum.

ANKARA MİTİNGİNDE DE REKOR KIRDIK

Bay Kemal sen bu işlerden anlamazsın. Getirdiği kişi İstanbul'un bir ilçesinin Belediye Başkanı. İstanbul gibi şehre rastgele isim yakışmazdı. Onun için biz Binali Yıldırım'ı aday gösterdik. Bakın Ankara'daki mitingimizde de resmi rakamla 450 bin kişi vardı. İzmir'de de aynı şekilde hakkındaki spekülasyonlar hayli fazla olan bir aday gösterdi. Terör örgütü ile el ele, iç içe, geçmişi itibarıyla ne yazık ki kirli bir ismi İzmir'e layık gördüler. Biz orada da hizmetleri olan Zeybekçi kardeşimizi aday gösterdik.

HALİÇ'E YAPTIKLARIMIZ DÜNYAYA ÖRNEK OLDU! BAY KEMAL DE GELDİ ORADA ADAY TANITIMI YAPTI!

Haliç'te attığımzı adımlar dünyada örnektir. Sandalla karşıdan karşıya geçilemezdi. Orada kurduğumuz sistemle arıttık 650 bin metrekare bir alan kazandık böylece. Aynen Haliç Kongre Merkezi de böyle oldu. Haliç'i arındırırken oraları da değerlendirdik. Ora Sütlüce'de kesim merkeziydi. Ve ne oldu? O muhteşem Kongre Merkezi yapıldı. Bir anda etraf değişti. Bay Kemal de geldi orada aday tanıtımı yaptı!

HARBİYE'Yİ YAPTIRMAMAK İÇİN DİRENDİLER AMA...

Bak bunlar bize Harbiye'deki kongre merkezini de yaptırmamak için uğraştılar. İsteseniz de istemeseniz de yapacağız dedik yaptık. Muhsin Ertuğrul yanında. Orayı da büyüttük. Bu zeka, plan proje meselesi. Çalışırsan, düşünürsen olur. Ve bu mesele aşk meselesi aşk!

BAK SANA BİR MÜJDE, ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'Nİ DE YAPIYORUZ

Bak sana bir müjde daha vereyim. Atatürk Kültür Merkezi'ni de kısa sürede bitireceğiz. Ama sizlerin yaptığı gibi bir AKM değil. Her yönüyle muhteşem. Herhalde bitirdikten sonra orada bir konserimize gelirsin. Değil mi? Ankara'dakine gelemiyor bakın! Orada külliyede bir kongre merkezimiz var.

FAZIL SAY 29 EKİM'DE KONSER VERECEK

İnşaAllah 29 Ekim'de orada Fazıl Say'ın bir konseri olacak. Konserde kendisinin bir bestesi olacak. Ya bunlar bizim değerlerimiz ya. Gelin tek millet olalım. Bizim derdimiz "Sen hangi zihniyettesin" değil.

TUZLA'YA DEV BİYOTEKNOLOJİ TESİSİ

Yaklaşık 6 katrilyon lira maliyeti olan Tuzla Biyoteknoloji kampüsünü kuruyoruz.

TARİHİ YARIMADA İÇİN RESTORASYON SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYORUZ

Tarihi yarımada restorasyon seferberliği başlatacağız. İstanbul'a turizm geliri ilk sırada zaten ama daha da artış olacak.

DEV FİLM PLATOSU

Hedefimiz 500 milyon dolar film ihracatını doğuracak bir film platosu kurmaktır.

22 İLÇEYE MÜJDE

22 ilçede yeni kent meydanları oluşturacağız, Avrupa'da 7, Asya'da 11 olmak üzere seyir terasları oluşturacağız. Kıyı şeritlerini kesintisiz ve engelsiz şekilde düzenleyeceğiz. Sarayburnunda yolu yerin altına alarak şehrimize Gülhane Parkı ile denizi birleştireceğiz. Ve yol buraları bölmeyecek ve yeni bir meydan daha kazanmış olacağız. Adalara elektrikli fayton dönemini getiriyor ve o istenmeyen görüntüleri tarihte bırakıyoruz.

"SEÇİME GİDERKEN DOLARLA OYNAYANLAR..."

Bakın şimdi seçime az bir zaman kala dolar kuruyla ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Bakın buradan ilan ediyorum. Provokatif eyleme girenler bedelini çok ağır ödeyecek.

HEPSİNİ TANIYORUZ, FATURASINI KESECEĞİZ

Seçimin arefesinde döviz eylemleri içine girenlere sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz. Neler yaptığınızı biliyoruz. Şuan BDDK bazı adımlar attı. Ama şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını çok ağır keseceğiz. Provokatif eylemlere girenler bunun bedelini ödeyecek. Piyasadan döviz toplayın, döviz yükselecek şöyle böyle olacak diyenler. Bunların hesabını soracağız. Bizim paramız Türk lirası. Buna sahip çıkacağız. Bunların oyununa gelmeyeceğiz.

Kaynak : Sabah

Benzer Haberler