Anasayfa » Medya Haberleri » Bahçeli yerel seçim sonuçları için tahminini açıkladı

Bahçeli yerel seçim sonuçları için tahminini açıkladı

Bahçeli yerel seçim sonuçları için tahminini açıkladı

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim sonuçlarına ilişkin "Cumhur İttifakı'nın mahalli idareler seçimleri sonrasında inancım odur ki oyu yüzde 52'nin üzerinde olacaktır." dedi.

Tarih :
Bahçeli yerel seçim sonuçları için tahminini açıkladı
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT ortak yayınında soruları cevapladı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli, "Eğer bu hedeflediğiniz yüzde 52 olmaz, yüzde 50'nin altına düşerse erken seçim Türkiye'nin gündemine gelir mi?" sorusuna Bahçeli, "Gelmemesi lazım. Bizim açımızdan da gelmez." cevabını verdi.

''Yüzde 52'nin üzerinde olacaktır''
"Siz gündeme getirir misiniz?" sorusuna ise Bahçeli, "Hayır getirmeyiz. Cumhur İttifakı'nın mahalli idareler seçimleri sonrasında benim inancım odur ki daha yüksek oranda olacaktır. Yüzde 52'nin üzerinde olacaktır." karşılığını verdi.

Bazı çevrelerin bunu tartıştığına dikkati çeken Bahçeli, şöyle devem etti:

"Bunları duyup cevap vermemezlik de olmaz. Ben de diyorum ki, hiç canınızı sıkmayın, sonuç ne olursa olsun 24 Haziran seçimlerinde oluşmuş olan yapıyı Cumhur İttifakı anlayışıyla desteklediğimize göre, bundan sonra da Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde de bu kararlılığımız devam edecektir. 'Onun için fazla kendinizi yıpratmayın.' diyoruz. 'Bizi caydıramazsınız, bizi Cumhur İttifakı ruhundan koparamazsınız' demek istiyoruz."

Kaynak : Habertürk
Kimlik kontrolü yapan polise saldırıda 1 tutuklama
St. Pauli, Enver Cenk Şahin'in sözleşmesini feshetti!
AYM: Nikahsız yaşayan asker ordudan atılamaz
Kurduğu ceviz bahçesi ile köylülere ekmek kapısı oldu
Çekya, Türkiye'ye silah satışını durdurdu
Çalışan annelere 650 TL maaş
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Bunları yapan yanar...
Trump'ın yaptırım açıklamasından sonra Dolar günü nasıl kapattı?

Benzer Haberler