Anasayfa » Medya Haberleri » Ekşi Sözlükte Mansur Yavaş'ın sahte senet skandalı iddiaları!

Ekşi Sözlükte Mansur Yavaş'ın sahte senet skandalı iddiaları!

Ekşi Sözlükte Mansur Yavaş'ın sahte senet skandalı iddiaları!

Tarih :
Ekşi Sözlükte Mansur Yavaş'ın sahte senet skandalı iddiaları!

- Mansur Yavaş'ın yaklaşık olarak 500 bin lira kadar tazminat ödemeye mahkum olmasıyla sonuçlanan skandal. Adam 600 bin dolarlık sahte senedi icrada tahsil etmeye kalkışmış.

- Mansur başkanın acilen açıklama yapmasını gerektiren skandal iddiasıdır. Öyle "yaw he he" diyerek geçiştirilmesinin tek sonucu "adam kazandı" olur.

- Bombalar patlamaya başladı. dur daha ekrem'in adliyedeki uyap köstebekleri için başlık açacaz. Ama boşver ya, böyle iyi. muharrem ince kampanya dönemindeki gibi yine kendinden emin biraz takılsın kemalist arkadaşlar. seçim gecesine kadar.

- Mansur Yavaş'ı yarış dışı bırakabilecek iddia.

- Deneyip başaramamış ve yakalanıp tazminata mahkum edilmişse tam oy verilecek adam bence. Çalmayı beceremeyen adamlara ihtiyacımız var artık.

- Hukukçu değilim ama gerekçeli karar üzerinde uyap no, mühür ve imza olmadığı için pek inanmadığım skandaldır. bilenler yeşillendirsin.

- haberi baştan sona okudum.

1. madem şirket n.k. isimli şahsa şirkete yardımlarından dolayı 600 bin dolarlık seneyi cirolayıp vermiş, mansur yavaş da yediemin sıfatı ile bu senedi almış; neden şirkete değil de n.k. isimli şahsa dava açmış?

2. hem n.k. isimli şahsın senedi var deniyor hem de şirket senedi var deniyor haber de. hangisi doğru? eğer iki ayrı senet varsa neden gerçek senedi tahsil etmeye kalkmadı da sahte işe girdi?

3. yargıda gruplaşma nasıl olur? 17 yıldır hükümet kim?

4. emekli bir astsubay nasıl bir şirkete 600 bin dolar yardım yapar?

5. yargıtayca kesinleşmiş bir karar varsa nasıl başka bir mahkeme yeniden dava açar?

daha da uzar bu liste de sıkıldım...

- İş yapıldıysa faturası nerede? 600000 dolar para neyin karşılığı bunun vergisi ödenmiş mi? millet asgari ücretle çalışırken 4 trilyonluk danışmanlık bedeli neyin nesidir? zillet ittifakına gönül verenler neden bunları sorgulamıyor, aynısını yapan ak partili olsa insan içine çıkamaz anında görevden alınırdı zaten. klasik bir cehapeli duruşu yine hiç şaşırtmıyorsunuz.

- Mansur Yavaş'ın hala sorulara cevap veremediği skandal. necmettin kesgin'den gerçek senet alındıysa neden sahte senet icraya konuluyor? senetin aslı nerede? adam çocuk istismarcısıysa bu adamla neden iş yapıyorsun, neden danışmanlık hizmeti veriyorsun? danışmanlık hizmeti veriyorsan neden sözleşme yapmıyorsun? vergi mi kaçırıyorsun? 600 bin dolarlık iş haricinde bu adamla başka bir ticaretin, başka anlaşmaların oldu mu?

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler