Anasayfa » Medya Haberleri » Koca: Aşı ile ilgili şuan bir sorun yok

Koca: Aşı ile ilgili şuan bir sorun yok

Koca: Aşı ile ilgili şuan bir sorun yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

Tarih :
Koca: Aşı ile ilgili şuan bir sorun yok
Bakan Koca özetle şunları söyledi;

"Şehir hastaneleri konusunda birçok iddia var. Yeni dönemde bulundukları yerlerde en son noktada hizmetin verilebilir olduğu, eğitim, araştırma ve klinik çalışmaların da yapıldığı hastanelerdir. Hedeflenen 32 şehir hastanesinden dokuzunu açtık. Bu hastanelerde hiçbir şekilde hasta garantisi söz konusu değildir.

Bu fiyatlar üzerinden artışın bir sözleşmeye bağlanmadığı hatta 78 ay önce bir indirim yapıldı. Görüntülemede yüzde 40 indirim bulunuyor, MR 65 lira. Dünyada hiçbir yerde göremezsiniz.

Bu hastanelerde herkesin katılabileceği ihaleler yapacağız. Hastaya bağlı olmayan kira ve hizmet durumu var. Sağlık, Maliye Bakanlıkları'nın borç yüklenim anlaşması yok.

"YÜRÜYEN BANTLARLA HASTANE İÇİ ULAŞIM KOLAYLAŞACAK"

Bilkent'teki hastane 8 tane dal hastanesinden oluşuyor. 8 hastanenin birer başhekimi ve mali direktörlerin olduğu bir yönetim şekli. Her branşın kendi içinde sorununu çözen bir yaklaşım. Ulaşımı kolaylaştırmak üzere yürüme bantları oluşturuyoruz. Antep'teki projeyi bu anlamda yürüme bantlarını daha da yoğunlaştıracağız. Hastaneler şehri oluşturuyoruz. Bunu şehrin en yakınında olan yere yapmak daha anlamlı."

YERLİ AŞI ÇALIŞMALARI

Aşı ile ilgili şu an bir sorun yok. Toplam 300 bin Hepatit B, 550 bin Polio aşısını dağıttık. Aşıyı yerlileştirmek istiyoruz. Difteri ve tetanoz için de bu yıl ağustos ayında ruhsatını veriyoruz."

Kaynak : NTV

Benzer Haberler