Anasayfa » Taşeron » Hak-İş'ten taşerona zam açıklaması 'Malesef kamuda gerçekleştiremedik'

Hak-İş'ten taşerona zam açıklaması 'Malesef kamuda gerçekleştiremedik'

Hak-İş'ten taşerona zam açıklaması 'Malesef kamuda gerçekleştiremedik'

Hak-İş'ten taşeron şirketlerden kamuya geçen 4/D'li sürekli işçilere zam açıklaması 'Malesef kamuda gerçekleştiremedik'

Tarih :
Hak-İş'ten taşerona zam açıklaması 'Malesef kamuda gerçekleştiremedik'

Hak-İş'ten taşeron şirketlerden kamuya geçen 4/D'li sürekli işçilere zam açıklaması 'Malesef kamuda gerçekleştiremedik'

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan Sakarya'da Sakarya İl Temsilciler Toplantısı’na katılarak açıklamalarda bulundu. Taşeron işçi iken belediye şirketlerine geçen işçilere "Bazı belediyeler inisiyatif alarak yüzde 4 artı 4’ün üzerinde yeni bir kısım düzenlemeler yaptılar." diyerek zam yapıldığını ifade eden Arslan kamuda çalışan 4/D'li sürekli işçiler için ise "Ama maalesef kamuda bunu gerçekleştiremedik" dedi.

KADRO ALAMAYAN TAŞERON İŞÇİLER

Kadro alamayan taşeron işçilerede değinen Arslan, şöyle konuştu: “Kadro alamayan bazı arkadaşlarımız var, onlar için de çalışmalarımızı istikrarla sürdürüyoruz. Kadro alamayan arkadaşlarımız için kadro talebimizi yüksek sesle ifade etmeye devam edeceğiz.

ARSLAN, SAKARYA’DA HAK-İŞ TEMSİLCİLER TOPLANTISI’NA KATILDI

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 25 Mart 2019 tarihinde HAK-İŞ Sakarya İl Temsilciler Toplantısı’na katıldı.

“HAK-İŞ Demokrasiye Sahip Çıkmıştır”

12 Eylül 2010 tarihinde yapılan anayasa değişikliğine HAK-İŞ’in damgasını vurduğunu belirten Arslan, “Darbelerin Karanlığından Demokrasinin Aydınlığına Evet” diyerek anayasa değişikliğinin gerçekleşmesinde büyük emek verdik. Darbecilerin yargılanmasının yolunu açtık. Bu tavrımızdan dolayı yargılandık, ama çok şükür beraat ettik. Her zaman demokrasiye sahip çıktık. HAK-İŞ olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine, siyasi krizlerin neden olduğu ekonomik krizlerin sona ermesi için destek verdik” şeklinde konuştu.

ARSLAN, SAKARYA’DA İŞÇİLERLE BULUŞTU

“Emekçi Kardeşlerimize Enflasyon Farkının Verilmesini Talep Ediyoruz”

Kamuda kadro alamayan emekçiler için mücadeleye devan ettiklerini belirten Arslan, şöyle konuştu: “Kadro alamayan bazı arkadaşlarımız var, onlar için de çalışmalarımızı istikrarla sürdürüyoruz. Kadro alamayan arkadaşlarımız için kadro talebimizi yüksek sesle ifade etmeye devam edeceğiz.

KADRO ALAN TAŞERONA ZAM

Bir taraftan da emekçi kardeşlerimize enflasyon farkının verilmesini talep ediyoruz. Bazı belediyeler inisiyatif alarak yüzde 4 artı 4’ün üzerinde yeni bir kısım düzenlemeler yaptılar.

'BÜTÜN ÇABAMIZ ENFLASYON FARKINI ALABİLMEKTİR'

Ama maalesef kamuda bunu gerçekleştiremedik. Bütün çabamız, yeni asgari ücretin üzerine yüzde 4 artı 4 ve üzerine enflasyon farkını alabilmektir.”

Türkiye’nin bir ateş çemberinin içinde olduğunu ifade eden Arslan, “Türkiye yeni kriz dönemlerine, istikrarsızlıklara itilmek isteniyor. Ülkemizin potansiyeline inanıyoruz. Ortaya çıkarılan yeni senaryoları boşa çıkarmamız gerekiyor. Biz HAK-İŞ olarak milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. İstikrarın ve ülkemizin bekasının yanında olmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin vatansever evlatları olarak bütün emekçi kardeşlerimiz sandığa gidip oylarını kullanmalı. Bağımsız ve güçlü bir Türkiye’nin bölgedeki varlığından rahatsız olanlara karşı bu ülkeye sahip çıkacağız. Birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekiyor.

'ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ ZOR BİR SÜREÇTİR'

Önümüzdeki süreç zor bir süreçtir. Ekmeğimiz için, geleceğimiz için, işimiz için, aşımız için, Türkiye’nin istikrarına ihtiyacımız var. Biz milletin iradesi ve milletin seçtiklerinin yanında olacağız. Seçim çalışmalarında belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Sendikal örgütlenmenin önemine deginen Arslan, “Sizler sendikalarımızın üyeleri olarak önemli süreçleri başarıyla atlatmış arkadaşlarımızsınız. Bunu hem kamuda hem de özel sektörde daha ileri taşımamız gerekiyor. Bize düşen yeni örgütlenme çalışmalarını sürdürmek. İstikametimizden, kararlılığımızdan vazgeçmemektir” dedi.

Arslan, Kahramanmaraş’ta 10 yıl önce helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu da şehadetinin 10. yılı vesilesiyle andı.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler