Anasayfa » Medya Haberleri » Müjdeyi Erdoğan verdi! Yeni bir destek geliyor...

Müjdeyi Erdoğan verdi! Yeni bir destek geliyor...

Müjdeyi Erdoğan verdi! Yeni bir destek geliyor...

Van'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Buradan ilan ediyorum' deyip "Bundan böyle hiçbir güç Türkiye’yi ekonomide altyapı da geldiği seviyenin gerisine düşüremeyecektir." dedi. Erdoğan ayrıca "Ülkemizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini teşvik etmek için yeni bir destek programını hayata geçiriyoruz." diyerek müjdeyi verdi.

Tarih :
Müjdeyi Erdoğan verdi! Yeni bir destek geliyor...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van'da halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Şu meydandaki heyecana bak, Van bugün bambaşka... Şimdi bu meydandaki kardeşlik coşku bizim en büyük moral kaynağımızdır. Havalimanından buraya kadar cadde boyu Vanlı kardeşlerimin aşkını heyecanını gördüm. Van ile aramıza kimseyi sokmadık sokmayız. Bizim aramızdaki bu bağı ancak yüreği bu şehir bu ülke için aşkla çarpanlar görebilir.


Van deprem yıkınyılarının altında inlerken bile bunlar kendi senaryolarını sahnelemenin peşindeydi.

Ülkemiz demokrasisini yasaklardan, baskılardan, zulümlerden kurtardık. Bugün Türkiye'de kim derse hak ve özgürlükler kısıtlanıyor... Kardeşlerim bunlar doğru değil.

Kendi dillerinde program yapıyorlar mı? Ceza evlerinde anneler evlatlarıyla kendi dilleriyle konuşuyor mu?

Hak ve özgürlükler konusunda dünyada olduğu gibi burda da zaman zaman aksaklıklar olabilir.

Van'dan ilan ediyorum;

Bundan böyle hiçbir güç, Türkiye'yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir.

Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi ekonomide altyapı da geldiği seviyenin gerisine düşüremeyecektir.

Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi herkesin birbirine şüpheyle kem gözle baktığı bir ülke haline dönüştüremeyecektir.

Bundan sonra Türkiye sadece birliği beraberliği kardeşliği konuşacak.

Ülkemizin kalkınması vurduğu darbelerle bilinen bu zihniyetlerin ittifakı ile böyle bir geleceğe ulaşamayız. Türkiye’nin bugüne kadar yaşadığı sıkıntılara yol açanlar 31 Mart’ta karşımıza çıkan o ittifakı kuranlardır. CHP, HDP, sözde İYİ Parti ve ne yazık ki adı Saadet ama kendisinin Saadet olmadığı parti bitmiş tükenmiş bunlar. Öyle bir ittifak ki Van’da Diyarbakır’da İstanbul’da Ankara’da başka konuşuyorlar. Bu öyle bir ittifak ki bukalemun gibi Batı’da başka Doğu’da başka kılığa giriyor.

Biz yıkmaya değil inşa etmeye talibiz. Bu ülkeye yıkım ekibi değil inşa ekibi lazım. Ecdadımız Süleymaniye’yi Selimiye’yi inşa etti. Biz de Çamlıca Camii’ni Külliye’yi inşa ettik. Biz inşa ve ihya için varız.

Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden bir yapmak için sizden destek bekliyoruz. Allah’ın izniyle 31 Mart gecesini çok yakından takip edeceğim.

Birileri laf ola beri gele konuşuyor. Ben size sadece konuşmayacağım ben size bu dev ekrandan delillerle konuşacağım…Biz Van’ı sadece aşkla sevmekle kalmadık. Aynı zamanda eşi benzeri görülmemiş yatırımlarla donattık. Bay Kemal akşam yalan sabah yalan. Biz Van’a 17 yılda yaptıklarımızla konuşuyoruz. 17 yılda 27 katrilyon yatırım yaptık."

Evlatlarımız en iyi eğitimi alabilsin diye şehirlerimizi okullarımızla donattık. ABD’nin başaramadığı sağlık reformunu biz 15 yıldır uyguluyoruz ve geliştiriyoruz. Millet bahçelerimizle her yaştan insanımızın huzur içinde vakit geçirebilecekleri mekânlar oluşturduk. Bu devletin kimsesizlerin kimsesi olduğunu gösterdik. Geçmişte hastane kapılarında perişan olan Vanlılar bugün Avrupa standartlarında hizmet alıyorlar. Depremin ardından seferberlik ilan edip Van’ın önemli bölümünü yeniden inşa ettik. 25 bin konutu Van’da biz yaptık. Van’ın suyu bile yoktu

Şimdi burada bir müjdeyi duyurmak istiyorum. Ülkemizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini teşvik etmek için yeni bir destek programını hayata geçiriyoruz. Dişi kuzu ve oğlanlardan damızlık olarak sürüye katılan her bir hayvan için 100 TL destekleme ödemesi yapacağız. Ülkemizde kişi başına en az bir küçükbaş hayvan yetiştirilmesini hedefliyoruz. Yeni teşvik programının ülkemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler