Anasayfa » İşsizlik » İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

Tarih :
İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençler çift koldan destekleniyor. 3 yıl vergi desteği sağlanan gençlerin, 1 yıl boyunca da 10 bin 592 liralık primi devlet tarafından ödeniyor

Gençlerin iş kurması vergi ve prim desteğiyle teşvik ediliyor. 1 yıl boyunca 10 bin 592 lira prim desteği sağlanırken, gençler 3 yıl vergi istisnasından da yararlanıyor.

GENÇLERE TEŞVİK

Genç girişimcilerin, faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren 3 vergilendirme döneminde, elde ettikleri kazançların yıllık 75 bin liralık kısmı gelir vergisinden istisna tutuluyor. Genç girişimcilere, sigorta prim teşviği de veriliyor. Bu kapsamda, ilk defa sigortalı sayılan gerçek kişilerin primleri, tescil tarihinden itibaren 1 yıl süreyle prime esas kazanç alt sınırı üzerinden Hazine tarafından karşılanıyor. Bu yıl sağlanan destek ayda 882,65 lirayı ve toplamda yıllık olarak 10 bin 591 lira 80 kuruşu buluyor. Bu teşvikten yararlanılması için mükellefiyet başlangıç tarihi itibarıyla 18 yaşından büyük ve 29 yaşından küçük olunması, kendi işinde bilfiil çalışılması gerekiyor. Vergi dairesinden 'Genç Girişimcilere Kazanç İstisnası Belgesi' almak gerekiyor..

Kaynak : Posta
Fenerbahçe'de Volkan Demirel için karar verildi! Oyuncuya bildirildi
Adli yıl açılışına katılmayacak barolara Yargıtay'dan tepki
15 örnekle kamu kurumlarında yaşanan etik ihlalleri
Ak Parti'nin parlak bürokratı İmamoğlu'nun sağ kolu oldu!
İnşaat devi konkordato ilan etti
Emeklinin gözü yeni zam teklifinde!
18 Ağustos 2019'dan önemli gündem başlıkları
En ucuz yurt 4 bin lira

Benzer Haberler