Anasayfa » Taşeron » Hak-İş'ten hükümete taşeron çağrısı!

Hak-İş'ten hükümete taşeron çağrısı!

Hak-İş'ten hükümete taşeron çağrısı!

Hak-İş'ten hükümete taşeron çağrısı!

Tarih :
Hak-İş'ten hükümete taşeron çağrısı!

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sendikasının Olağanüstü Başkanlar Kurulu toplantısına katıldı.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLER

Taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler için henüz enflasyon farklarının ödenmediğini belirten Arslan, “Bu durum arkadaşlarımızın beklentilerini karşılamamış ve bizi adaletsiz bir durumla karşı karşıya getirmiştir" dedi.

İşte detaylar...

“Kendi Gündemimizi Takip Edeceğiz”

Seçimlerin ardından Türkiye’nin artık kendi gündemine dönmesi gerektiğini belirten Arslan, Türkiye’nin içerde ve dışarda önemli sorun alanları bulunduğuna dikkat çekti. Arslan, “Türkiye’nin bölgesinde güçlü, oyun kurucu bir devlet olmasından rahatsız olan çevreler içerdeki taşeronlarını ve dışarıdaki kendi güçlerini seferber ederek, kendi kontrollerinde edilgen bir ülke olarak yönetmek adına Türkiye’ye yönelik hesaplar yapmaktadırlar. Bunlara dikkat etmeliyiz” dedi.

“İŞİZLİKLE MÜCADELE EDİLMELİ”

İşsizlikle mücadelenin arttırılması gerektiğini ifade eden Arslan, “Hükümetin İŞKUR üzerinden yaptığı çalışmalar, teşvikler, yeni eleman alımında yapılan tüm çalışmaları olumlu buluyoruz. Bunlar işsizliği önleme konusunda uzun vadede köklü çözümler değil, Türkiye, yatırımları artırarak, güçlendirerek istihdamı artırmalı ve işsizliği azaltmalıdır” ifadelerini kullandı.

HÜKÜMETE ENFLASYON FARKI ÇAĞRISI

Taşerondan kadroya yeni geçen işçilere henüz enflasyon farklarının ödenmediğini belirten Arslan, “Bu durum arkadaşlarımızın beklentilerini karşılamamış ve bizi adaletsiz bir durumla karşı karşıya getirmiştir. Türkiye ve AK Parti hükümetleri bütünüyle 2002’den bu yana kamuda çalışanların ücretlerini hep enflasyonun üzerindeki rakamlarla sonuçlandırmıştır.

'SÜRATLE ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASINI İSTİYORUZ'

Kamuda çalışanların, emeklilerin enflasyon farklarının ödenmesine rağmen kamuda kadroya yeni geçenlerin ve geçemeyenlerin yüzde 4 zamlarının kamuda değiştirilmemesi, farkların ödenmemesi çalışanlarımızı ciddi şekilde üzmüştür. Buradan bir kez daha çağrı yapıyorum. Hükümetimizin bunu bir an evvel gündeme alıp bu konunun süratle çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler