Erdoğan'dan AK Partili vekillere: Yüzü asık olanlar, moralsiz olanlar var

Erdoğan'dan AK Partili vekillere: Yüzü asık olanlar, moralsiz olanlar var

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında "Niye moralinizi bozuyorsunuz arkadaşlar? Biz seçimlerden başarılı çıktık. Tamam bazı büyükşehirleri kaybetmiş olabiliriz ama Türkiye genelinde başarılı olduk" dediği ifade edildi.

Tarih :
Erdoğan'dan AK Partili vekillere: Yüzü asık olanlar, moralsiz olanlar var

Yerel seçimin ardından AKP, sonuçları değerlendirmeye başladı. Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre partide, Erdoğan’ın da katılımıyla yapılan toplantılardaki değerlendirmeler özetle şöyle:

"Seçmenin yaptığı ikaz dikkate alınmalı"
“Seçimlere zor şartlar altında gidildi. Ekonomik sorunlar bunun başında geliyor. Ayrıca iktidarın bölgede uyguladığı milli politikalar nedeniyle baskı yapılıyor. Bunlara rağmen seçim sonuçlarına bakıldığında ortada başarı var. Seçmenin yaptığı ikaz da dikkate alınmalı. Memnuniyetsizliği gidermek için ne yapmalı, bunları ciddi şekilde araştıracağız. Kolektif akıl önemli. Toplumsal şartlar gereği kendi içimize döndük. İçimize kapandık. Bu şartları değiştirerek, eski reflekslere dönülmeli.”

"Yüzü asık, moralsiz olanlar var..."
Erdoğan’ın başta MKYK olmak üzere yaptığı toplantılardaki değerlendirmeleri de partiye moral vermeye yönelik oldu. Erdoğan’ın bu toplantılarda, “Seçim sonuçlarıyla ilgili olarak, görüyorum ki; yüzü asık olanlar, moralsiz olanlar var. Niye moralinizi bozuyorsunuz arkadaşlar? Biz seçimlerden başarılı çıktık. Tamam bazı büyükşehirleri kaybetmiş olabiliriz ama Türkiye genelinde başarılı olduk” dediği öğrenildi.

Kaynak : T24
Dört bin yıllık apartman dikkat çekiyor
Teröristler yıktı, devlet sıcak yuvaya kavuşturdu
'Nohut dürüm' satarak 11 kişiye istihdam sağladı
'Montajcı komşu'nun iğrenç planı!
Trump’ın ‘Türkiye’ davetiyesi basına sızdı
'Gökçek' iddiası: Paralar böyle uçmuş!
Perakendeciler kira stopajı ve KDV'de indirim istiyor
Karaman Ermenek Turkuaz Turizm Geçici 25 İşçi Alacak

Benzer Haberler