Anasayfa » Medya Haberleri » Göreve gelir gelmez memurlara çöp toplattı

Göreve gelir gelmez memurlara çöp toplattı

Göreve gelir gelmez memurlara çöp toplattı

Göreve gelir gelmez memurlara çöp toplattı

Tarih :
Göreve gelir gelmez memurlara çöp toplattı

Mersin’in Anamur İlçesi’nin yeni Belediye Başkanı, Hidayet Kılınç, göreve gelir gelmez belediyenin basın bürosu çalışanlarını park ve bahçeler ile temizlik işleri müdürlüğüne atadı. 8 memur karara isyan etti.

Başkanın karar sonrası basın bürosunda çalışan 3’ü kadın 8 çalışan temizlik işleri müdürlüğünde; çöpçü olarak göreve başladı. Resmi olarak ‘büro memuru’ olarak görev yapan çalışanlar da bu karara isyan etti.

“BU KAPIDAN ADALET GİRECEK” DEMİŞTİ

Sözcü gazetesinin haberine göre, mazbatasını alıp makamına ilk oturduğu gün “Bu kapıyı hiç kimseye kapatmayacağız, bu kapıdan adalet girecek, bu kapıdan hakkaniyet girecek, bu kapıdan hukuk girecek, hakkaniyet girecek, bu kapıdan Allah'ın izniyle başarmak girecek” diyen ve belediye personeli içerisinde tepki çeken yeni başkan Kılınç kendini “Artık Lale Devri bitti” diyerek savundu.

“LALE DEVRİ BİTTİ”

21. Dönem MHP Mersin Milletvekilliği görevinde de bulunan Başkan Kılınç iddialarla ilgili şunları söyledi “Bu bir sürgün değildir. Bazı personelin yerlerini değiştirdim. Bizim niyetimiz kimsenin ekmeğiyle oynamak değil. Basın bürosunda görevli Fatma Bolluk, belediyemizin sitesinde, Kaymakam ve eski başkan Mehmet Türe'nin, beni ziyaret ettiği şeklinde bir haber yapmış. Habere konu olayda sadece Kaymakam ziyaret etmişti. Ancak, Mehmet Türe görev devrine bile gelmedi. Bir fakülte mezunu böyle bir hata yapar mı? Burnu sürtülsün diye yerini değiştirdim. Sosyal medya hesaplarından hakaret eden ve çalışmayanın gözünün yaşına bakmadan kapı önüne koyarım. Burada disiplini sağlayamazsam, görev yapamam. Burası Lale Devri'ne geçmiş. Şunu herkes bilsin, kimseye Lale Devri yaşatmayacağım. Seçim öncesi siyasi amaçla köylere tıraş için belediye aracıyla gidiyorlardı. Amacı dışına çıktığını tespit ettiğim için şimdilik durdurdum.”

Kaynak : Sözcu

Benzer Haberler