Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeninden ilginç İstanbul seçimi yorumu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeninden ilginç İstanbul seçimi yorumu!

Tarih :
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeninden ilginç İstanbul seçimi yorumu!
Erdoğan'ın kuzeni: İstanbul Cumhurbaşkanı için büyük sürpriz oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gazeteci kuzeni Cengiz Er, İstanbul onun icin büyük sürpriz oldu. En çok güvendiği, Başbakan ve TBMM Başkanı yaptıgı Bınali Yıldırım'ın hatırı sayılır bir oy farkı ile alacağını düşünüyordu. Lakin olmadı dedi.

İsrail gazetesi Times of Israel'e yerel seçimleri değerlendiren Cengiz Er,"Hükümeti destekleyen gazete ve televizyonlar, Erdoğan'ın konuşmalarını yayınlamanın ötesinde ciddi bir katkı sunmadı" diye konuştu.

Yerel seçim sürecinde hükümet yanlısı medyanın izlediği tavrı eleştiren Er,gazetenin blog bölümünde yayımlanan söyleşide, 'Erdoğan'ın seçim sürecinde yalnızbırakıldığını' savunup "Pelikanlar" adlı grubu da eleştirdi.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yakından tanıyan biri olarak Erdoğan'ın yerel seçimsonuçlarından memnun olmadığını söyleyebilir misiniz?

Genel haliyle çok memnuniyetsiz olduğunu söyleyemem. Ama İstanbul onun icinbüyük sürpriz oldu. En çok güvendiği, Başbakan ve TBMM Başkanı yaptıgı BınaliYıldırım'ın hatırı sayılır bir oy farkı ile alacağını düşünüyordu. Lakin olmadı. İstanbul'u ne kadar önemsediğini siz de biliyorsunuz. Totalde partisinin aldığı oy oranı konusunda memnuniyetsiz oldugunu ise söyleyemem.

Erdoğan'ın siyasi yaşamı boyunca en çok asıldığı ve yuklendığı seçim 31 Martyerel secimları oldu. Nitekim beka sorununu sürekli gündeme getirmesi ve kampanyaboyunca hep sıcak tutmasının nedeni de buydu.

Kampanya suresince biraz yalnız kaldığı ve tek başına mücadele etmek zorundakaldığını soyleyebilirim.

Kaynak : SGK Rehberi
Kayıp emekli müdür yardımcısı derede ölü bulundu
İzmir Tire Belediyesi 1 İşçi Alacak
En ucuz yurt 4 bin lira
Iğdır Belediyesi 4 İşçi Alacak
Şaşırtan görüntü! Ağustos ayında beyaza büründü
Türk-İş Başkanı, toplu sözleşmeye neden imza attığını açıkladı
Haftanın ilk günü ikili zam geliyor!
A&S Yatırım Holding, TV8'e ortak oldu
Emeklilik hesabı, borçlanma ve toplu ödemelerde dikkat!

Benzer Haberler