Memur sendikalarında yetki öncesi sular ısınıyor!

Memur sendikalarında yetki öncesi sular ısınıyor!

Memur sendikalarında yetki öncesi sular ısınıyor!

Tarih :
Memur sendikalarında yetki öncesi sular ısınıyor!

Memur-Sen'in üyelerine yönelik baskı ve zorla istifa tartışmaları devam ediyor.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, "Seçimin sonuçları açıklanır açıklanmaz birçok belediyede üyelerimize baskı yapılmakta, bazı sendikalar üyelerimizi kendi sendikalarına geçmeye zorlamaktadırlar. Şu ana kadar 2 bini aşkın üyemiz baskı ve tehditle istifa ettirilmiştir" açıklamasında bulunmuştu.

MEMUR-SEN'E CEVAP VERDİ

Memur-Sen'in iddialarına cevap Türk-Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den geldi.

GEYLAN 'YAŞATTIKLARINIZI YAŞAYACAKSINIZ'

Geylan yaptığı açıklamada:"Baskıymış?Yıllardır esir ettiğiniz çalışanlar,esaretten kurtulur kurtulmaz çıkışa koşuyorlar..Sendikal performans yerine,iktidarın/bürokrasinin imkanlarıyla üye kaydedersen;istifaları önlemek için de işte böyle Devletin en tepesine ağlarsın.Yaşattıklarınızı, yaşayacaksınız!" ifadesini kullandı.

Türk-Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın sosyal medyadan yaptığı açıklaması şöyle;

KAMU-SEN'DEN DE TEPKİ GELDİ

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, Memur-Sen'in serzenişlerine cevap verdi. Sendikal zemini Memur-Sen'in kirlettiğini hatırlatan Kahveci, "sendikacılığı kirletenlerin bu kirlilikten şikayet etmeleri inandırıcı değildir" dedi.

Kahveci açıklamasına şu şekilde devam etti:

'ÇALIŞANLAR ÇIKIŞA KOŞMAKTADIR'

"Sendikacılık yapmadan, yalnızca idarecilerin baskısıyla, korkutma ve tehditle kolay yoldan üye yapmayı alışkanlık haline getiren malum konfederasyon artık duvara dayanmış, dağılma sürecine girmiştir. Görülmektedir ki kamu görevlilerimiz bunların yıldırma politikalarına prim tanımayacaklardır. Yıllardır esir ettikleri çalışanlar, esaretten kurtulur kurtulmaz çıkışa koşmaktadır.

Sanki yıllardır liyakat ilkesini ayaklar altına alan, kendilerinden olmayan hiçbir yöneticiye tahammül edemeyen, haksızlığın her türlüsünü uygulayarak kamuda kendileri dışında bir oluşuma hayat hakkı dahi tanımak istemeyen bunlar değilmiş gibi bir anda sendikal özgürlükleri hatırlayıp, baskı gördüklerini iddia etmektedirler.

'KAMU SEN ÜYELERİNİN GÖRMEDİĞİ BASKI KALMAMIŞTIR'

Kurulduğu günden beri Türkiye Kamu-Sen üyelerinin görmediği baskı kalmamıştır. Yıllar boyunca oradan oraya sürülen, hakkı yenen, özellikli birimlerde çalıştırılmayan, görevde yükselmeleri engellenen üyelerimiz büyük bir özveriyle kamu hizmetlerini en iyi şekilde sürdürmüş, Türkiye Kamu-Sen bir kale gibi bütün haksızlıkların karşısında tek başına yiğitçe direnmiştir.

'RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER'

Unutmayalım ki, rüzgâr eken fırtına biçer. Gücü eline geçirince sendikal alanı hoyratça kirletenlerin, şimdi bu pislikten yakınmaları inandırıcı değildir. Daha dün bir bugün iki… Kolay yoldan üye yapma dönemi sona erince ellerinden oyuncağı alınmış çocuklar gibi feryat figan ortalığı ayağa kaldıran bu sendikalar, Türkiye Kamu-Sen’in gördüğü baskı ve dışlanmışlığın hangi birini görmüştür ki, sesleri bu denli yeri göğü inletmektedir!

Bu zamana kadar dikensiz gül bahçesinde mutlu mesut sendikacılık yaptığını zanneden tatlı su sendikalarının üyelerinin hakları için çetin mücadele süreçlerinde, gerçek sendikacılık zemininde hayatta kalabilmeleri mümkün değildir.

Bu dönem daha ilk günden bu sendikalar için bir turnusol kâğıdı olmuş, bunların sendikal mücadeleyi göğüsleyebilme, üyelerinin hak ve çıkarlarını koruyabilme kabiliyetlerinin kalmadığı, ayan beyan ortaya çıkmıştır.

MUKADDER OLAN YOLUN SONU GÖRÜNMEKTEDİR'

Bu sendikalar için mukadder olan, yolun sonu görünmektedir. Aldıkları mazlumların ahı çıkacak, çırpındıkça batacaklardır." ifadelerini kullandı.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler